Problemów Szymona Hołowni ciąg dalszy. Kolejne odejście z Polski 20250. „Kolorowe było tylko opakowanie”

Polska 2050 Szymona Hołowni ma coraz większe problemy. Partyjne szeregi szczupleją w szybkim tempie. Jest kolejne odejście z formacji.

Na razie najgłośniejszym odejściem z formacji Szymona Hołowni była rezygnacja z uczestnictwa w partyjnych strukturach Hanny Gil-Piątek. W ramach solidarności z posłanką ugrupowanie opuścił łódzki radny Paweł Drążczyk.

W piątek w tył zwrot zrobił Grzegorz Forkasiewicz, wójt Rytwian w powiecie staszowskim. Jeśli Polska 2050 nie zatrzyma kolejnych odejść, jej reputacja zacznie szorować po dnie.

„Kolorowe opakowanie”

Grzegorz Forkasiewicz, wójt Rytwian w powiecie staszowskim, poinformował w piątek, że rezygnuje z członkostwa w Polsce 2050 Szymona Hołowni. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” powiedział, że pismo wysłał drogą mailową do zarządu krajowego i świętokrzyskiego. Do partii przystąpił w lipcu 2021 roku, a na konferencji prasowej rozpływał się w zachwytach nad nowym ugrupowaniem.

Rozpoczynając współpracę z Polską 2050, byłem pełen nadziei, że ta partia wniesie tzw. nową jakość w polityce. Okazało się, że nowe i kolorowe było tylko opakowanie, natomiast zawartość nie odbiega od tego, co jest w innych partiach – powiedział gazecie.

Polska 2050 Szymona Hołowni ma strategię ogłaszania „kandydatów na kandydatów” do parlamentu. Wójt cieszył się dużą wewnątrzpartyjną popularnością, ale do Kielc przyjechał Szymon Hołownia i nie umieścił Forkasiewicza w gronie „kandydatów na kandydatów”. Wójt Rytwian zapewnia, że jego rezygnacja nie miała związku z tą sytuacją.

Gil-Piątek i Drążczyk

Dwa tygodnie temu Hanna Gil-Piątek ogłosiła, ze żegna się z Polską 2050. Jak mówiła, zbliżenie z konserwatywnym PSL-em to nie jest jej bajka i nie widzi pola do współpracy.

Dziś opuszczam partię Polska 2050 Szymona Hołowni. Bardzo cieszę się, że Polska 2050 weszła na nową drogą, ale nie jest to już moja droga – napisała w oświadczeniu. – Jestem przekonana, co niejednokrotnie podkreślałam, że w nadchodzących wyborach po stronie opozycji demokratycznej potrzebny jest przede wszystkim silny blok opozycji, zdolny do ostatecznego pokonania partii Jarosława Kaczyńskiego – dodała.

W ślad za nią podążył łódzki radny Paweł Drążczyk. W swoim wpisie na Facebooku poinformował, że „w pełni utożsamia się z oświadczeniem posłanki Hanny Gil-Piątek. – Nie mam sił na więcej tekstu – Sorry, ale takie decyzje nie spływają po mnie jak po kaczce… – skomentował.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *