Powiedział o programie „cela plus” dla polityków PiS. Beata Szydło nie wytrzymała [WIDEO]

Krzysztof Gawkowski był gościem programu „Tłit” w WP. PL. Polityk Lewicy mówił o więzieniu dla polityków PiS, na co zareagowała Beata Szydło.

Rozliczyć PiS

Partie opozycyjne mogą różnić się w niektórych kwestiach i być może nie pójdą do wyborów parlamentarnych w jednym bloku. Być może.

Ale jest coś, co łączy wszystkich prodemokratycznych polityków – wszyscy chcą rozliczyć Prawo i Sprawiedliwość za dwie kadencje pełne afer, skandali i aferek.

Po koniec ubiegłego roku Donald Tusk podkreślał na jednym ze spotkań z wyborcami, że nie ma zamiaru sprzątać po PiS-ie cztery czy pięć lat. Szef Platformy Obywatelskiej zdradził szczegóły kuchni politycznej, która jest ukierunkowana na zrobienie porządku po tej władzy.

– Pracuje nad tym duży zespół ludzi, który ja nazywam roboczo 'Sto dni’. Będziemy mieli przygotowaną rozpiskę na każdy dzień po wyborach tak, by w ciągu stu dni wszystko wyczyścić. Przed wyborami publicznie przedstawię ten harmonogram – mówił Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Kluczborka.

Gawkowski: Szydło do więzienia

We wtorek w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce gościł Krzysztof Gawkowski. Poseł Lewicy był jeszcze ostrzejszy w swoich słowach. Gawkowski mówił o programie „cela plus”, czyli raporcie o łamaniu prawa przez polityków PiS i urzędników im podległych. Patryk Michalski pytał polityka o to, kto – jego zdaniem – powinien zostać ukarany przez sąd i trafić za więzienia.

– Choćby premier Beata Szydło, która nie miała prawa nie drukować materiałów i ustaw, które mówiły o nominacji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Mówi o tym wielu konstytucjonalistów i za to jest kara więzienia – ocenił Gawkowski.

Była premier natychmiast zareagowała na te słowa. „Krzysztof Gawkowski nawiązuje do starych lewicowych tradycji i chce być prokuratorem i sędzią w jednym, wysyłając mnie do więzienia. Takie myślenie przypomina czasy totalitarne” – napisała Szydło w tweecie i zdecydowała się na udzielenie rady politykowi opozycji.

„Radzę ochłonąć, napić się szklanki zimnej wody i mniej zadawać się ze starymi towarzyszami” – stwierdziła europosłanka PiS.

Źródło: WP. PL

2 Odpowiedzi na Powiedział o programie „cela plus” dla polityków PiS. Beata Szydło nie wytrzymała [WIDEO]

  1. sam pisze:

    O, jaja wrażliwą się zrobiła, jaka praworządna, jak ceni wolne sądy…nagle…bo chodzi o nią. Walcząc z opozycją nie miała takich obiekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *