Posłanka PiS wyprawiła imieniny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie TE zdjęcia

Był krzyż, wizerunek Maryi i skromny poczęstunek. Tak posłanka PiS Agata Wojtyszek świętowała imieniny w kościele w Starachowicach.

Imieniny w kościele

Tak na dobrą sprawę – czy powinniśmy się jeszcze dziwić takim doniesieniom? Właściwie to już nic nas nie powinno zaskoczyć. Skoro politycy już przemawiają w kościołach z ambony, księża od lat uprawiają w kościołach politykę, to imieniny w kościele powinniśmy przyjąć wzruszając ramionami.

A jednak jest to w pewien sposób zaskakujące.

Zdjęcia Agaty Wojtaszek znalazły się na Facebooku, a umieścili je najbliżsi współpracownicy posłanki PiS. Widać na nich zadowoloną parlamentarzystkę, która przyjmuje kwiaty i życzenia. No co, imieniny w końcu! Osobliwe jest jednak miejsce tego skromne przyjęcia. W tle widać ogromny krzyż, religijne obrazy, zdjęcie Jana Pawła II czy figurkę Maryi. No i poczęstunek, w końcu…imieniny! Z Facebooka dowiaduje się też, że imprezka odbyła się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. W tym mieście mieszka Wojtaszek.

Agata Wojtaszek, imieniny

Proboszcz tłumaczy

„Gazeta Wyborcza” postanowiła zapytać proboszcza Andrzeja Kanię o niedawne wydarzenie. Ten przyznał, że odprawiał mszę w intencji Wojtyszek, którą zamówił chór parafialn (posłanka w nim śpiewa). Ksiądz proboszcz wyjaśnił też, że wydarzenie miało „wymiar religijny”. Pytany o dalszą część świętowania imienin, Kania odsyła do biura poselskiego posłanki.

Dziennikarzom Wyborczej nie udało się skontaktować z samą zainteresowaną. Nie odbierała telefonu i nie odpisywała na SMS-y.

Agata Wojtaszek jest jedną z ulubionych posłanek samego Tadeusza Rydzyka i sama chętnie odwiedza Radio Maryja. – Agata Wojtyszek, wojewodzina w Kielcach kiedyś, dobra wojewodzina – chwalił ją w 2019 r. toruński redemptorysta. Posłanka słynie też ze skrajnie prawicowych poglądów. To ona powołała Bogdana Chazana na wojewódzkiego konsultanta ds. ginekologii i położnictwa. Była wówczas wojewodą świętokrzyskim.

W Sejmie Wojtaszek kilkukrotnie popierała zaostrzenie i tak radykalnych na światową skalę przepisów dotyczących przerywania ciąży.

Imieniny w kościele…widzisz i nie grzmisz. A swoją drogą – czy to nie obraża niczyich uczyć religijnych? Halo, panie Ziobro!

Źródło: kielce.wyborcza.pl

1 Odpowiedzi na Posłanka PiS wyprawiła imieniny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie TE zdjęcia

  1. Izabella pisze:

    Jestem bardzo ciekawa opinii pani poseł z prawicowymi poglądami na rozwody kościelne,bo coś mi tu pachnie Bogu świeczkę diabłu ogarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *