Polsat usunął z sieci skecz Kabaretu Młodych Panów! Gorzki komentarz grupy

Polsat usunął z Facebooka głośny skecz „z papugą”. Członkowie Kabaretu Młodych Panów skomentowali tę decyzję.

Skecz wywołał burzę

Kabareciarze znów rozpętali polityczną burzę. Ci, którzy w ubiegły weekend pojawili się na scenie podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej transmitowanej przez Polsat nie oszczędzali polityków. Artyści z Kabaretu Młodych Panów wpletli polityczne aluzje do skeczu, którego bohaterem był właściciel sklepu zoologicznego.

Okazało się, że papużka, którą sprzedał klientowi, wykrzykiwała wulgarne hasła dotyczące obozu władzy.

J***ć PiS! – usłyszeli widzowie, co spotkało się zresztą z ich entuzjastyczną reakcją. – Kaczyński, będziesz siedział! – wolała dalej ukryta w pudełku papużka. Klient skarżył się, że „boi się okno otworzyć” z powodu wulgarnej papugi.

– Niech pan wróci do domu z papugą, niech pan ją ustawi przed telewizorem i włączy jej TVP Info. Po tygodniu będzie nadawała na Tuska! – poradził sprzedawca. Warto zwrócić uwagę, że całość „szła” na żywo i wulgaryzmy nie były cenzurowane.

I się zaczęło. Najpierw zaczął tłumaczyć się Polsat. – Telewizja Polsat nie była organizatorem tej imprezy, więc co oczywiste nie odpowiadamy za jej organizację, program itd. Jedynie transmitowaliśmy wydarzenie, które było realizowane „na żywo” – przekazał rzecznik prasowy stacji Tomasz Matwiejczuk.

Kabaret komentuje

Później występowi przyjrzała się KRRiTV ze względu na skargi widzów. – Zarzuty dotyczą wyemitowania nieocenzurowanych wulgaryzmów. Są to skargi wyłącznie od osób indywidualnych – poinformowała „Press” Joanna Szejka z zespołu rzecznika prasowego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zgodnie z procedurą Krajowa Rada po otrzymaniu skarg występuje do nadawcy o nagranie i zajęcie stanowiska w sprawie.

Teraz Polsat postanowił usunąć nagranie ze swojego profilu na Facebooku (w serwisie YouTube skecz w ogóle się nie pojawił). Powód? Podobno chodzi o wulgaryzmy, a nie kwestie polityczne. Do sprawy odniósł się już Kabaret Młodych Panów. – To jest decyzja Telewizji Polsat, która realizowała program i ma 100 proc. praw do materiału. Cały szum, który powstał wokół skeczu, świadczy tylko o tym, że temat jest prawdziwy i ukazuje realia społeczeństwa oraz walki, która się w nim toczy – skomentowali artyści.

– Naszego PR Managera jedynie poinformowano, że skecz wróci w formie ocenzurowanej. Skoro skecz jeszcze nie wrócił na social media stacji, znaczy to tylko tyle, że widocznie nie ma jeszcze takich dźwięków, by zagłuszyć papugę. W Polsce wolność słowa polega na tym, że pewne rzeczy wolno, a pewnych nie wolno powiedzieć. Skecz wciąż można zobaczyć na naszych występach w programie 'Co się stało?’ na który serdecznie zapraszamy” – napisali kabareciarze.

Źródło: teleshow.wp.pl

2 Odpowiedzi na Polsat usunął z sieci skecz Kabaretu Młodych Panów! Gorzki komentarz grupy

  1. Adam pisze:

    Od zarania dziejów prawdę, że „król jestem nagi” wyjawiali błazny. Taka ich rola, a jeżeli naród ciemny i mało kumaty, to trza powiedzieć rzeczowo i dosadnie, aby zrozumieli, że rządzi nami banda zdrajców, oszustów, złodziei, i to pod przywództwem MORDERCY WŁASNEGO BRATA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *