Hołownia bezlitosny, polityków PiS czekają surowe kary za szturm na Sejm! Prezes rozkłada tylko ręce. „Plan był inny”

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia walnął pięścią w stół i ukarał krewkich posłów PiS za burdy pod Sejmem. Wiadomo, ile wynosi nałożona kara.

Straż Marszałkowska przejrzała monitoring z 7 lutego. Tego dnia Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński i Maciej Wasik wspólnie i w porozumieniu z grupą posłanek i posłów PiS, zaplanowało destabilizację Sejmu. Próba działań hybrydowych na terenie parlamentu została udaremniona, ale nie obyło się bez szarpaniny.

Tyle stracą posłowie PiS

Będę wnioskował o najwyższą karę odebrania uposażenia poselskiego dla posłów: Edwarda Siarki, Antoniego Macierewicza, Jana Michała Dziedziczaka, Jacka Boguckiego, Małgorzaty Gosiewskiej, Jerzego Polaczka i Katarzyny Sójki – zapowiedział Szymon Hołownia. Posłanka Katarzyna Sójka została błędnie zidentyfikowana, przeproszona, a na jej miejsce wskoczyła posłanka Agnieszka Górska.

Ręce precz od straży marszałkowskiej. Oni są od tego, żeby nas chronić, a nie być popychanymi, zastraszanymi, podduszanymi – grzmiał Marszalek Sejmu. – To są posłowie RP czy jakaś pospolita bandyterka? – pytał.

Ile stracą na karach najbardziej krewcy posłowie PiS? Jak wylicza TVN24, miesięczne uposażenie poselskie wynosi 12 826,64 złotych brutto. Dieta poselska to 4 008,33 złotych brutto, co łącznie daje 16 834,97 złotych miesięcznie. W sumie wychodzi po prawie 50 tys. za na głowę przy trzymiesięcznej karze.

„To nie tak miało być”

Robert Telus był pierwszym i ostatnim politykiem PiS, który bił się w piersi po przepychankach pod Sejmem. W Radiu Zet przyznał, że ma moralnego kaca po tych wydarzeniach.

Ja wiem o tym, że to tak nie powinno być. Stojąc tam było mi wstyd przed tymi strażnikami (…). Winna jest psychologia tłumu z każdej strony – mówił – Nie powinno się to zdarzyć i nie było to w zamyśle – tłumaczyłPisaliśmy o tym tutaj.

A co na ten temat sądzi Jarosław Kaczyński, który 7 lutego wygrażał pod Sejmem Szymonowi Hołowni? Ma identyczne zdanie jak… Robert Telus. – To było niezaplanowane, było wynikiem pewnego nieporozumienia, plan był zupełnie inny – powiedział reporterce TVN24.

Dopytywany o nagrania z przepychanek, na których widać między innymi Antoniego Macierewicza, stwierdził, że „niczego nie widział, bo był u komendanta”.

Źródło: TVN24.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *