Pokazali zdjęcie schorowanego papieża. Krótki komunikat. „Przechodzę okres próby”

Źródło: Flictr
W końcu opublikowano jakieś zdjęcie, na którym widać papieża. Watykan zrobił to po raz pierwszy od początku hospitalizacji głowy Kościoła, czyli od 14 lutego. W jakim stanie jest Franciszek?
Papież Franciszek ma się lepiej?
Przez ostatnie tygodnie wierni żyli stanem zdrowia papieża. Franciszek strafił w połowie lutego do szpitala, dopiero ósmego marca dowiedzieliśmy się, że „sytuacja zdrowotna Ojca Świętego w ostatnich dniach pozostawała stabilna, co świadczy o dobrej odpowiedzi na terapię. Odnotowano stopniową, niewielką poprawę”. – Ojciec Święty nie ma gorączki. Poprawiła się wymiana gazowa, a wyniki badań laboratoryjnych oraz morfologii krwi pozostają stabilne. Lekarze, aby ocenić te początkowe oznaki poprawy także w nadchodzących dniach, utrzymują rokowanie wciąż jako ostrożne – podano w komunikacie.
Teraz Watykan poszedł o krok dalej: upublicznił zdjęcie kaplicy przy apartamencie papieża w Poliklinice Gemelii, na którym można zobaczyć Franciszka ubranego w sutannę i znajdującego się przy ołtarzu. Głowa państwa miała koncelebrować mszę.
Okres próbny
Wcześniej Stolica Apostolska opublikowała jeszcze oficjalny komunikat, który napisał papież. Franciszek sam przyznał, że czuje się tak, jakby przechodził pewną próbę. – Przechodzę okres próby i jednoczę się z wieloma chorymi braćmi i siostrami, kruchymi w tym momencie, jak ja – przekazał wiernym. Wynika z tego, że stan jego zdrowia nadal jest zły.
Papieża Franciszka zobaczyliśmy na zdjęciu, ale nie na żywo – od połowy lutego nie pokazuje się publicznie. Stąd też pojawiły się pogłoski o szukaniu jego następcy. – Rzym jest przygotowany na różne warianty, również na rezygnację papieża lub jego śmierć – powiedział Onetowi ks. prof. Andrzej Kobyliński. – Jeśli chodzi o sam wybór nowego papieża, to Franciszek głęboko przemodelował całe kolegium kardynalskie. On nie szuka równowagi między katolicyzmem konserwatywnym a liberalnym. Przyjął prostą zasadę, żeby mianować tylko i wyłącznie zwolenników katolicyzmu liberalnego – dodał.
Stan zdrowia papieża może zmusić go do abdykacji. Podobny przypadek mieliśmy przecież w przypadku jego poprzednika, Benedykta XVI, który zrezygnował z piastowania swojej funkcji w 2013 r.
Źródło: wp.pl