Po Gali Bestsellerów Empiku aż huczy! Najpierw Doda nie mogła przemówić, a później na scenę wszedł on. I się zaczęło!

Gala Bestsellerów Empiku 2022 będzie jeszcze długo wspominana. Jej niespodziewanymi bohaterami zostali Doda i Dawid Ogrodnik.

We wtorkowy wieczór odbyła się Gala Bestsellerów Empiku za 2022 r. Tradycyjnie transmisję z wydarzenia, które brawurowo poprowadził Marcin Prokop, zrealizowała telewizja TVN. I jest to istotna informacja, o czym za chwilę sami się przekonacie.

Podczas gali nagrodzono twórców najlepiej sprzedających się tytułów – oraz Odkrycia Empiku – przyznawane przez jurorów. Galę uświetniły występy nominowanych muzyków. Na scenie pojawiali się m.in. Dawid Podsiadło, Sanah, Agnieszka Chylińska, Vito Bambino, Ralph Kamiński czy SB Maffija.

Doda bez głosu

Wśród nominowanych w kategorii „film” znalazły się „Dziewczyny z Dubaju”. Gdy Kiedy Sonia Bohosiewcz i Piotr Trojan ogłosili, że to właśnie ta produkcja wygrała, na scenę wkroczyła Maria Sadowska, która wyreżyserowała owe dzieło. I tu ważna informacja – producentką filmu jest Doda, która nie jest miło widziana w TVN z różnych powodów.

– O kobietach zawsze mówiło się, że niech robią filmy, ale takie małe, skromne, na dwóch aktorów, festiwalowe kino, tymczasem okazuje się, że mamy jednak szansę zdobyć też box office i zrobić wysokie budżety. Chciałam powiedzieć, że kobiety potrafią i potrafią też być solidarne, dlatego też zaprosiłam tutaj Dodę, która jest moją producentką i z którą razem zrobiliśmy ten film – powiedziała Sadowska.

– Mogę coś powiedzieć, czy nie? Nie? To dobrze, dziękuję – powiedziała Doda do mikrofonu, po wyraźnym geście Soni Bohosiewicz i zeszła ze sceny w towarzystwie reżyserki swojego filmu.

Gorzki komentarz Ogrodnika

To nie był koniec emocji. Później na scenie pojawił się Dawid Ogrodnik, który wręczał nagrodę w kategorii „Odkrycia:Film”. Zanim jednak podał nazwisko zwycięzcy, odniósł się do komentarza reżyserki „Dziewczyn z Dubaju”.

– Wydaje mi się, że kobiety robiły już filmy wysokobudżetowe, niejaka Agnieszka Holland, Ania Kazejak, która tutaj siedzi — nawiązał do wypowiedzi Sadowskiej, która kilkadziesiąt minut wcześniej odebrała statuetkę. — Ale do jednego się mogę zgodzić, na pewno nie w tak dyskryminujący rolę kobiety sposób — dodał, a po chwili rozległy się pojedyncze oklaski.

Trudno się nie zgodzić z Ogrodnikiem. Kto widział „Dziewczyny z Dubaju”, wie o co chodzi.

Źródło: Onet

 

1 Odpowiedzi na Po Gali Bestsellerów Empiku aż huczy! Najpierw Doda nie mogła przemówić, a później na scenę wszedł on. I się zaczęło!

  1. Michal pisze:

    Do autora: czy na prawdę, az tak trudno jest nauczyć się odmiany „ów” przez przypadki? Albo przestać stosować ten zaimek, bo ostatnio to jakaś plaga, a jak się okazuje większość nie zna jego prawidłowej odmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *