PiS szykuje mocne przedwyborcze uderzenie! Wiadomo, KTO może oberwać najmocniej . „Nie chciałbym być wtedy w…”

PiS ma już konkretny plan związany z kampanią referendalną. Najbardziej poszkodowane mogą być Trzecia Droga i Lewica.

Obóz władzy przepchnął przez Sejm uchwałę o referendum. Głównym celem tej operacji są publiczne pieniądze, które PiS może wydawać na kampanię referendalną bez żadnego limitu. „Gazeta Wyborcza” informuje, że Nowogrodzka ma już zaplanowane rozkręcenie wielkiej kampanii profrekwencyjnej, czyli polaryzacyjnej.

Poszkodowani przez polaryzację

Prawda jest taka, że Trzecia Droga i Lewica jeszcze nie poczuły polaryzacji sceny politycznej, pomimo tego, że dwa największe ugrupowania już drą koty.

Za dwa tygodnie wystartuje najbardziej intensywny okres kampanii wyborczej i to wtedy na poważnie zacznie się formować wyborczy peleton. W tym wyścigu PiS chce zapolować na mniejsze formacje.

PiS uruchomi wielką akcję profrekwencyjną na 15 października. Pretekstem będzie referendum organizowane w dniu wyborów parlamentarnych.

– Zależy nam na jak największej frekwencji – mówi „Wyborczej” polityk PiS. – To będzie referendalny walec, który jesienią doprowadzi do takiej polaryzacji, że nie chciałbym być wtedy w sztabie Trzeciej Drogi lub Lewicy – dodaje.

PiS chce zyskać na zepchnięciu obu formacji pod próg wyborczy. W przypadku koalicyjnego komitetu Trzeciej Drogi to 8 proc., a dla Lewicy 5 proc. Musi być jednak spełniony jeden warunek.

– Na zmarnowanych głosach najbardziej zyska PiS – oczywiście jeśli wciąż będzie liderem sondaży i to potwierdzi się przy urnach wyborczych – tłumaczy osoba bliska Nowogrodzkiej.

PiS postawił sobie dwa cele przed odpaleniem referendum. Chcą napędzić frekwencję i doprowadzić do wyraźnego podziału między PiS i Koalicją Obywatelską.

Cztery pytania

15 października Polscy będą mogli odpowiedzieć na cztery pytania.

  • Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
  •  Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
  • Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
  • Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Według sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”, tylko 24,6 proc. respondentów ocenia pozytywnie zadane pytania. 48,4 proc. badanych wyraża się o nich negatywnie. 13,5 proc. nie ma zdania na ten temat i tyle samo ankietowanych nie słyszało o pytaniach.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *