PiS rusza w internety! Partia zakłada konto na TikToku, OTO pierwszy filmik [WIDEO]

PiS rusza w internety! Partia z Nowogrodzkiej próbuje zawalczyć o młodych wyborców i założyła konto na TikToku.

PiS i TikTok

PiS ma problem, bo jest zupełnie nieatrakcyjny dla młodych wyborców. Nawet mocno prawicowa młodzież chętniej zerka w kierunku Konfederacji, niż Kaczyńskiego i spółki. Na pewno nie pomaga toporne wpychanie swojego światopoglądu do szkół.

Nowogrodzka ma świadomość, że nie ma pomysły na zdobycie młodych wyborców, ale najwyraźniej podejmuje próby walki. PiS ruszyło w internety i to z grubej rury – założyli TikTok!

Na pierwszym tkitoku PiS europoseł Tomasz Poręba wyjaśnia, skąd ta inicjatywa. Jak twierdzi, obecnie media społecznościowe zalane są „radykalnym, antypisowskim przekazem”.

Dlatego tutaj, w tym miejscu, będziemy wam o tym mówić, jak my czujemy Polskę, jak my czujemy polskie sprawy, co chcemy w Polsce zrobić. Tak, żebyście mieli inny punkt widzenia, alternatywny do tego, który wam się próbuje wtłoczyć w głowy, a nie ma nic wspólnego z rzeczywistością – wyjaśnia Poręba.

@pis_org PiS wchodzi na Tik Toka – będziemy tu opowiadać Wam o tym jaką Polskę budujemy! #tomaszporęba #prawoisprawiedliwosc #PiS #dlaciebie ♬ original sound – Prawo i Sprawiedliwość

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przyznał, że celem PiS-owskiego TikToka jest dotarcie do młodych ludzi i informowanie ich, co dzieje się w polityce.

Będzie to także okazja do prostowania fake’ów, które nagminnie zalewają dzisiaj internet i stanowią źródło dezinformacji. Z całą pewnością będziemy aktywni i ofensywni także w wirtualnym świecie. Ostatnie nasze akcje pokazały: praca i konsekwencja to droga do sukcesu. Mamy siłę, aby zwyciężać — dodał rzecznik PiS.

TikTok i Kaczyński

Warto przypomnieć, że pewne PiS-owskie akcenty już pojawiały się na TikToku. Ba, użytkownicy tej popularnej platformy mogli zobaczyć filmik z… Jarosławem Kaczyńskim! Prezes wystąpił gościnnie w nagraniu Piotra Wawrzyka.

Witam wszystkich tiktokowców, oto moja niespodzianka dla wszystkich! – powiedział Wawrzyk i nagle w kadrze pojawiło się uśmiechnięte oblicze prezesa.

Dzień dobry, serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników. I tych, którzy nas lubią, i tych, którzy nas nie lubią. Ale dobrze, że jesteście aktywni, że chcecie mieć informacje. Gratuluję i jeszcze raz pozdrawiam – powiedział Kaczyński użytkownikom TikToka.

Nie jest to jednak pierwszy występ Kaczyńskiego na TikToku. W 2020 roku pojawił się w filmiku Forum Młodych PiS, gdzie namawiał do poparcia tzw. „Piątki dla zwierząt”. Co więcej, „nominował” do wzięcia udziału w akcji poparcia Mateusza Morawieckiego i Krzysztofa Sobolewskiego.

Czy w związku z otwarciem nowego konta możemy spodziewać się więcej konentu z prezesem w roli głównej? Po epizodzie z nagraniem Wawrzyka, prezesa zapytano o dalszą tiktokową karierę.

Minister Wawrzyk ma jednak kilkanaście lat mniej niż ja, więc może w tym wieku jeszcze bym próbował, ale dzisiaj już naprawdę nie. To był pojedynczy występ – powiedział wówczas Kaczyński.

Źródło: PAP

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *