Piłkarze wkurzyli „Pudziana”! TE słowa strongmana nie spodobają się Lewandowskiemu i spółce

Ostatnie popisy reprezentacji Polski nie umknęły uwadze Mariusza „Pudziana” Pudzianowskiego. Siłacz ma gotowy plan na problemy naszych kopaczy.

Kolejna zmiana selekcjonera

Po kompromitującej porażce Polski z Albanią 0:2 stało się jasne, że etap „Fernando Santos” w kadrze się skończył. W środę oficjalnie stało się jasne, że 68-letni Portugalczyk pożegna się z reprezentacją Polski. W siedzibie PZPN doszło do spotkania byłego już selekcjonera z Cezarym Kuleszą i władzami związku.

Kilka godzin później na oficjalnej stronie PZPN ukazał się oficjalny komunikat o zakończeniu współpracy. Swoje dorzucił Pudzian.

– Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem – powiedział kurtuazyjnie Fernando Santos. – Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową, dlatego niebawem poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego trenera – dodał prezes PZPN, Cezary Kulesza.

Czy nowy selekcjoner odmieni kadrę? Na pewno nic nie zmieni się z dnia na dzień. Tym bardziej, że od wielu lat, właściwie od czasów ery Adama Nawałki, poruszamy się w gronie tych samych nazwisk w reprezentacji. Stagnacja, marazm, cofanie się w rozwoju – tak niestety wygląda w ostatnich miesiącach (a może latach?) kadra. Mizerne występy biało-czerwonych zdenerwowały nawet Mariusza Pudzianowskiego.

Pudzian ma plan

„Fernando Santos na wylocie. Dużo pracy przed nami! Tylko to coś da!” — napisał Mariusz Pudzianowski w mediach społecznościowych. Strongam zauważył też, że być może problemem kadry nie są kolejni selekcjonerzy, a piłkarze. „Skoro tyle razy zmienialiśmy trenerów i nic to nie dało, to widocznie pora zmienić zawodników!!!” — podsumował siłacz.

Plan „Pudziana” może i ciekawy, ale raczej trudny do zrealizowania. Trenera zawsze jest łatwiej zwolnić i zrobić z niego kozła ofiarnego, niż z całej grupy zawodników. Prezes PZPN Cezary Kulesza już rozpoczął misję poszukiwania następcy Fernando Santosa. Wygląda na to, że nowym selekcjonerem będzie Polak. Główni faworyci mediów to Marek Papszun i Michał Probierz.

Źródł: Przegląd Sportowy Onet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *