Pietrzak naprawdę powiedział TO o Tusku na antenie TVP Info. Co na to KRRiTV? Nie uwierzycie

Jan Pietrzak trzy miesiące temu stwierdził, że Donald Tusk jest „w jednej dziesiątej Polakiem”. Sprawie przyjrzała się KRRiTV i uznała, że wszystko jest ok.

Pieprzenie Pietrzaka

Choć Polska już dawno zapomniała Jana Pietrzaka (kogo śmieszą w 2023 r. żarty z brodą o komunie?), TVP Info wciąż wyciąga do satyryka pomocną dłoń. Pietrzak raz na jakiś czas jest zapraszany w roli eksperta (?) do telewizji publicznej, w której przedstawia swoje wizje otaczającego go świata, a przy okazji obraża – żeby nie powiedzieć mocniej – wszystkich tych, z którymi się nie zgadza.

Przykład? 10 listopada Pietrzak gościł w programie „Jedziemy” u jednej z naczelnych twarzy pisowskiej propagandy, Michała Rachonia. Gwiazdor sceny PRL-u mówił m.in. o Donaldzie Tusku, którego nazwał „brudnym i głupim”, a także „obrzydliwym facetem”.

– Istotą jego poglądów jest nienawiść do Polski. Przyjeżdża tutaj po epizodzie brukselskim po to, żeby Polsce szkodzić. Nienormalne w tej sytuacji jest to, że jednak spory procent Polaków mu ufa. Nienormalni są ci ludzie, którzy głosują na Tuska. Tak bym powiedział. (…) To są kompletnie nienormalni ludzie. Jak można na kogoś z takimi poglądami głosować? – grzmiał pan Jan i dodał, że lider PO to „produkt germanizacji i produkt rusyfikacji, to jest może w jednej dziesiątej Polak”.

– To jest potomek Bismarcka, albo potomek Stalina z drugiej strony. Nikczemne poczynania człowieka, który chce być polskim politykiem, a jest zaprzedanym sługą naszych sąsiadów – mówił wówczas na antenie TVP Info Jan Pietrzak, nie spotykając się z żadną reakcją prowadzącego.

KRRiTV udaje, że nic się nie stało

I po tych skandalicznych słowach do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga. Finał sprawy jest taki, że kierowana przez Macieja Świrskiego rada nie dopatrzyła się w wypowiedzi Jana Pietrzaka naruszeń ustawy o radiofonii i telewizji. Jak podają Wirtualnemedia, Świrski przyjął w tej sprawie „wyjaśnienia nadawcy i nie zamierza podejmować dalszych kroków prawnych”.

Jeśli to, co wygaduje na antenie Pietrzak nie jest mową nienawiści i dyskryminacją ze względu na poglądy polityczne to wytłumaczcie nam co w takim razie podchodzi pod ten paragraf? Spalenie kukły Tuska przez Pietrzaka? Przyniesienie do studia szubienicy? To też by pewnie była za mało, żeby szanownego „eksperta” ukarać.

Źródło: Wirtualnemedia

 

2 Odpowiedzi na Pietrzak naprawdę powiedział TO o Tusku na antenie TVP Info. Co na to KRRiTV? Nie uwierzycie

  1. Jan pisze:

    To coś w 1968 roku napisało i wykonywało obrzydliwy (bardziej moczarowski niż sam moczar) piosenkę-paszkwil
    pt. „Emigranci”. A „walka” tego czegoś z komuną to „Urban [duża litera celowa ;)] legend”. To że beczał jak jego idol nacjonalista moczar „Żeby wolska była wolską” – to jeszcze nie walka z komuną. Gdyby nie był posłuszny Partii i moczarowi nigdy by Towarzysza Janeczka do Szkoły Kadetów nie przyjęto. Gdyby w latach 1948-58 nie wspierał komuny – nie trafiłby do obecnie nierządzącej partii. Bo w pisuarze są wyłącznie nacjonalbolszewicy. Czasem, aby to przykryć udają katoilikow, jak sam wielki wuc, który ochoczo ganiał na pochody pierwszomajowe (np. w Białymstoku w 1982), a co najmniej do 2005 był wojującym ateistą

  2. sam pisze:

    Ta menda była kiedyś satyrykiem walczącym z komuną. Ale najpierw wspierał tę komunę, robiąc dla niej propagandę. Mie chcę oceniać, ale trochę wygląda na to, że zawiedziona miłość do socjalizmu w Jasiu nie zardzewiała…albo odzywa się skutek częstego spożywania sporych ilości alkoholu. Pieszczoch komuny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *