Piękny gest kabaretu Neo-Nówka. Niespodziewane odwiedziny u szykanowanej kwiaciarki. „Zachęcamy do wizyt”

Sprawa potraktowania kwiaciarki z Rożnowa k. Poznania zbulwersowała opinię publiczną. Teraz kobietę odwiedziła niespodziewanie Neo-Nówka.

Problemy kwiaciarki z Rożnowa k. Poznania rozpoczęły się w maju, gdy wszystkie dzieci z okolicy szykowały się do pierwszej komunii.

Ale nie córka kobiety, ponieważ jest innego wyznania. Kobietę niespodziewanie odwiedził ostatnio kabaret Neo-Nówka.

Tyle wystarczyło, by grupa głupków z proboszczem na czele zaczęła szykanować dziewczynkę i jej mamę. Jakby tego było mało, proboszcz zaczął nawoływać, by nie kupować kwiatów w kwiaciarni kobiety. Efekt? Dziecko trafiło do psychologa (słyszało w szkole, że jest „dzieckiem szatana”), a biznes mocno podupadł. Sprawę nagłośnił portal epoznan.pl, a kwiaciarka opublikowała na Facebooku pełen emocji wpis.

– Piszę ten post z ciężkim sercem…. Z powodu innego światopoglądu zostałam napiętnowana we wsi Rożnowo. W Swoją pracę zawsze wkładałam serce i starałam się wykonywać ją najlepiej jak potrafię. Stałam frontem do klienta, służyłam pomocą, nigdy nikogo nie oceniałam. Przykry jest fakt, że ja zostałam oceniona nie za swoją pracę i za to, jakim jestem człowiekiem, tylko za to że mam inne przekonania religijne. Jak widać dalej żyjemy w średniowieczu… Ostatni czas pokazał, jak wielu ludzi i klientów odwróciło się ode mnie właśnie z tego powodu – napisała.

– Nigdy nie chciałam mieszać życia prywatnego z zawodowym, lecz sytuacja zmusiła mnie do napisania tego komunikatu. Niezdający sobie sprawy ludzie ze swoich poczynań odbierają chleb Moim dzieciom…. Pragnę także podziękować wszystkim tym, którzy zostali ze mną i docenili mnie jako człowieka. Najbliższy czas pokaże czy nie przyjdzie pożegnać mi się z Rożnowem…. – napisała mieszkanka Różnowa.

Kwiaciarka otrzymała mnóstwo głosów wsparcia, gdy sprawa wyszła na jaw. I wygląda na to, że nie musiała zamknąć swojego biznesu. Kobietę niespodziewanie odwiedził ostatnio kabaret Neo-Nówka, który zachęcił wszystkich do częstych wizyt w kwiaciarni. – Dziś odwiedziliśmy kwiaciarnie „Dolce vita” w Rożnowie koło Poznania. Historia pani Lucyny i jej córki, z którą możecie się zapoznać w mediach, pokazała jak bardzo my jako ludzie jesteśmy podzieleni i pozbawieni tolerancji, empatii i szacunku. Zachęcamy do wizyt w kwiaciarni – napisała grupa w mediach społecznościowych.

Brawo za ten gest!

Źródło: Twitter

1 Odpowiedzi na Piękny gest kabaretu Neo-Nówka. Niespodziewane odwiedziny u szykanowanej kwiaciarki. „Zachęcamy do wizyt”

  1. Halina pisze:

    Witam z Rzymu,jesteście ZARABISCI BRAWO,TAKIE WSPARCIE DLA TEJ RODZINY JEST OGROMNE, OGOLNIE TUTAJ WE WLOSZECH OGLADAM WASZE WYSTEPY TE NOWE I TE STARE NA YUOTUBIE,W GRUDNIU WRACAM DO POLSKI,MAM NADZIEJE ZE W KRAJU BEDE MIALA OKAZJE ZOBACZYC WAS NA ZYWO,POPROSTU UWIELBIAM WAS,POZDROWIENIA I DZIEKUJE ZE DALISCIE WSPARCIE JAKO ZESPOL TEJ RODZINIE,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *