Pawłowicz przeczytała słowa byłego ambasadora Niemiec w Polsce. I rozpętała awanturę w sieci

Do Krystyny Pawłowicz trafił fragment felietonu byłego niemieckiego ambasadora w Polsce. Była posłanka PiS zaczęła się awanturować.

Ponad tydzień temu Arndt Freytag von Loringhoven, były ambasador Niemiec w Polsce, napisał felieton dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. W jego ocenie dla Polski i Niemiec otwiera się nowa szansa na partnerstwo i przywództwo na zasadach równości. – Najlepszym nowym początkiem byłaby wspólna polityka wschodnia – pisze von Loringhoven.

W centrum muszą się znaleźć podejmowane razem starania, by pomóc Ukrainie w zwycięstwie nad Rosją.

Z nowym rządem w Warszawie, Berlin może przedstawić koncepcję odbudowy kraju, która – w przeciwieństwie do PiS – opiera się na współpracy, a nie rywalizacji – ocenia, cytowany przez Deutsche Welle.

Arndt Freytag von Loringhoven podkreśla, że odbudowa Ukrainy potrzebuje przede wszystkim perspektywy bezpieczeństwa i stabilności przez bliską integrację z Unią Europejską i NATO.

Ściślejsza współpraca wojskowa

Następnie ambasador pisze słowa, które zostały zacytowane przez TVP Info i trafiły do Krystyny Pawłowicz. Arndt Freytag von Loringhoven podzielił się swoimi sugestiami i przemyśleniami na temat bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO.

Niemiec zwraca uwagę, że „Berlin i Warszawa powinny wspólnie zbadać, czy – jeśli Kijów sobie tego życzy – częściowe członkostwo w NATO mogłoby być opcją przejściową, jak miało to miejsce w przypadku obu części Niemiec przed 1989 roku”.

Przy zbliżającym się wzmocnieniu wschodniej flanki NATO w interesie obu stron leży potrzeba ściślejszej integracji sił zbrojnych, a w dłuższej perspektywie także trwałe przemieszczenie wojsk do Polski – pisze były ambasador.

To właśnie fragment o „trwałym przemieszczeniu wojsk do Polski” wywołał oburzenie Krystyny Pawłowicz. Była posłanka PiS sugeruje, że Niemcy będą chcieli zająć zachodnią Polskę.

Już niedługo,za sprawą nowego UE traktatu Niemcy znowu, „NA TRWAŁE” zajmą sobie tereny Polski…Zachodniej ? Sny Hitlera po latach,już bez użycia siły spełnią się BEZ OPORU Polaków.. Większość wyborców w RP niedawno,z radością oraz ze słowami „je..ć” i „nienawidzę” dała zgodę… – pisownia oryginalna.

Komentarze przeciwników Krystyny Pawłowicz nie nadają się do cytowania.

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

3 Odpowiedzi na Pawłowicz przeczytała słowa byłego ambasadora Niemiec w Polsce. I rozpętała awanturę w sieci

  1. Piotr pisze:

    Dzieci zbrodniarzy wojennych (ojciec – adiutant SZEGA SZTABU GENERALNEGO, przebywał z Hitlerem do jego końca) nie powinny być nigdy ambasadorami jakiegokolwiek państwa w Polsce, nie mówiąc już o tym, że nie mają moralnego prawa, aby Polsce w czymkolwiek radzić.

  2. maciej pisze:

    Ta kobieta powinna dostac zakaz sparwowania jakiejkolwiek funkcji w panstwie. Jako sedzia TK nie powinna sie wypowiadac , a szczegolnie w taki sposob jak to robi od kilku lat.
    Mam nadzieje ze zniknie z zycia publicznego juz nie dlugo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *