Paweł Kukiz też skomentował wyniki wyborów. Wymowny komentarz do zdjęcia europosłów KO. „Dzięki ci Boże”

Paweł Kukiz zamieścił na sieci komentarz do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Miało być zabawnie, a wyszło…?

Skończył na scenie z Kaczyńskim

Paweł Kukiz był i znikł. Takie przynajmniej można odnieść wrażenie, jeżeli nie śledzi się polskiej polityki z zapartym tchem. Kiedyś były wokalista zespołu Piersi co chwila atakował z różnych mediów pomysłami, dzielił się swoją wizją rzeczywistości, grzmiał z mównicy sejmowej i głosił swoje antysystemowe hasła.

Rzeczywistość polityczna szybko zweryfikowała byłego rockmana, a najlepszym podsumowaniem jego „walki o Polskę” niech będzie to, że startował z list PiS w Opolu. To już lepiej było śpiewać do końca życia „O Hela” na dożynkach i święcie buraka.

Do dziś mamy w pamięci to podlizywanie się Jarosławowi Kaczyńskiemu w Polsat News, z którym występował na jednej scenie. – Wódz PiS myśli 50 lat do przodu, Polska dla niego ma podmiotowość, a Donald Tusk to kosmopolita, który myśli tylko doczesnością. Dla niego świat się kończy, z chwilą jego odejścia z tego świata. Dla Kaczyńskiego nie – przekonywał.

Paweł Kukiz wciąż jednak funkcjonuje w politycznej lidze (choć bliżej mu już do trzeciej niż Ekstraklasy) i co jakiś czas o sobie przypomina. Bywa jednak i tak, że to o nim ktoś sobie przypomina. Przykład? W marcu zeznawał przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych i był w wyraźnie bojowym nastroju. Więcej o sprawie pisaliśmy w TYM MIEJSCU.

Żartowniś Kukiz

Tym razem Paweł Kukiz postanowił skomentować wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Przypomnijmy – Koalicja Obywatelska zdobyła 37,06 proc., Prawo i Sprawiedliwość — 36,16 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja — 12,08 proc. Trzecia Droga dostała 6,91 proc. głosów, a Lewica — 6,3 proc. Frekwencja wyniosła 40,65 proc. Co na to wszystko były wokalista?

Paweł Kukiz wrzucił na Facebooka zdjęcie trojga europosłów Koalicji Obywatelskiej: Kamili Gasiuk-Pihowicz, Dariusza Jońskiego oraz Michała Szczerby, dla których powyborczy poniedziałek okazał się dniem sukcesu i zdobycia mandatu. – Całe pięć lat nie będzie ich w Polsce!!! Dzięki Ci, Boże!” — napisał w swoich mediach społecznościowych Kukiz. Jakie to górnolotne, jakie zabawne! Już widzimy tę dumną minę Kukiza, gdy naciskał enter na klawiaturze.

Źródło: Onet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *