On znów to zrobił! Duda „zabawia” słuchaczy anegdotką, zwróćcie uwagę na TĘ ekspresję [WIDEO]

Andrzej Duda znów zabawia słuchaczy anegdotką! Tym razem internauci skupili się na ekspresyjnej mimice prezydenta.

Anegdotka Dudy

Andrzej Duda wziął udział w otwarciu międzynarodowej konferencji z cyklu Europa Karpat pt. „Redefinicja łańcuchów logistycznych w świetle nowej polityki transportowej TEN–T”. Jednym z poruszanych tematów było usprawnienie transportu w Europie. I polski prezydent miał w tym temacie anegdotkę.

Bohaterem opowiastki jest premier Łotwy, który przyjechał z rodziną na narty do Białki Tatrzańskiej. Duda był ciekaw, ile polityk jechał z Rygi na południe Polski.

Pytam go, ile jechał. Mówi „11 godzin”. Żona jego, która była akurat przy tym, mówi „13”. O trzy za długo. Proszę państwa 1050 km, jeżeli będziemy mieli porządne drogi, powinno się przejechać ze średnią prędkością 100 km na godz. – spuentował Duda swoją anegdotkę. Nagranie z historyjką trafiło do sieci, a internauci bardziej niż na treści, skupili się na ekspresyjnej mimice prezydenta. „Miny podobne do Jima Carrey’a”, „Mistrz strzelania min” – czytamy w komentarzach. Padają też porównania do stylu wypowiedzi Adama Glapińskiego. Czyżby Andrzej Duda uznał szefa NBP za oratorskiego mistrza?

Liczne żarty Dudy

Andrzej Duda słynie ze swoich żarcików. Stand-uperzy i kabareciarze mogą być jednak spokojni – po zakończeniu kadencji prezydent nie będzie dla nich konkurencją. Wystarczy przypomnieć jego „sztandarowy” dowcip o rektorze i afrykańskich ludożercach.

Innym razem Andrzej Duda zaśmiewał się ze swojej anegdotki, jak to Mariusz Błaszczak – wówczas szef MSWiA – poprosił go, by powiedział publicznie, że będzie wdrażany program modernizacji służb.

– Bo jak ty powiesz, to już będzie musiał być. I powiedziałem, i jest – spuentował prezydent, pokładając się ze śmiechu.

A najlepsze, że Duda śmieszkuje też… po angielsku. Jako że ma pewne problemy z płynnym wypowiadaniem się w języku Szekspira, to obrócił swą słabość w żart. Podczas Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos prezydent ewidentnie się zaciął.

I don’t want… I don’t want – mówił po angielsku, po czym poddał się, pokręcił głową i rzucił żart: – Przepraszam, jest zbyt wcześnie rano – dodał po angielsku, wywołując salwę śmiechu. Sam też – jak zwykle miał wiele radości z opowiedzianego dowcipu.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *