Odejście Kurskiej to może być dopiero początek. Nowy szef chce pozbyć się z TVP „ludzi Kurskiego”?

Joanna Kurska już pożegnała się z TVP, ale wygląda na to, że mamy do czynienia dopiero z początkiem czystki. Janusz Daszczyński sugeruje, że nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz chce pozbyć się z telewizji wszystkich „ludzi Kurskiego”.

Odejście Kurskiej

Joanna Kurska odchodzi z TVP zaledwie cztery miesiące po tym, jak objęła stanowisko szefowej programu „Pytanie na śniadanie”. Oficjalnie doszło do rozstania za porozumieniem stron, ale wydaje się, że to po prostu kurtuazja. Na pewno pożegnanie nie nastąpiło w przyjaznej atmosferze.

Obecna TVP to już nie jest miejsce dla mnie, bo to już nie jest telewizja sukcesu – miała mówić Kurska do swoich najbliższych współpracowników. Odcinała się też od organizacji Sylwestra Marzeń, ponoć stwierdziła też, że TVP za czasów jej męża „była telewizją wartości, a teraz telewizja odchodzi od tych wartości, więc oglądalność słabnie”.

TVP wydała ze swej strony typowy komunikat, w którym dziękuje Kurskiej za współpracę, zapewniano, że jej „misja” zakończyła się pełnym sukcesem, ale „dotychczasowa formuła współpracy uległa wyczerpaniu”.

Kolejne odejścia?

„Forma współpracy” uległa wyczerpaniu jednak nie tylko w przypadku Joanny Kurskiej. Odkąd Mateusz Matyszkowicz przejął stery w TVP, stanowiska tracili inni „ludzie Kurskiego”. Najpierw Paweł Gajewski przestał być szefem TVP3, potem pracę stracił Stanisław Bortkiewicz, dyrektor biura spraw korporacyjnych TVP. Janusz Daszczyński, który był prezesem TVP przed Jackiem Kurskim, uważa, że to nie koniec czystki.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *