Nowi „Sami swoi” bez tajemnic! TEN zaskakujący pomysł spodoba się fanom Kargula i Pawlaka

Producenci prequela „Samych swoich” postanowili zorganizować dzień otwarty na planie. Nic dziwnego, bo film już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie.

Kargul i Pawlak wracają

Jest w polskiej kinematografii kilka takich filmów, które bez krzty przesady można uznać za kultowe. „Miś”, „Rejs”, „Brunet wieczorową porą”, „Nie lubię poniedziałku” czy „rozmowy kontrolowane” to dzieła, które znają kolejne pokolenia Polaków. Do tej listy śmiało można dołączyć całą trylogię wyreżyserowaną przez Sylwestra Chęcińskiego przedstawiającą perypetię rodzin Karguli i Pawlaków – „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” oraz „Kochaj albo rzuć”.

I wydawać by się mogło, że są to tak kultowe filmy, że nikt nie będzie miał śmiałości, by brać się za ich kolejną część.

Tym bardziej, że minęło 50 lub więcej lat od momentu ich powstania. A jednak! Od kilku tygodni wiadomo, że trwają zdjęcia do prequela „Samych swoich”, w którym widzowie poznają wcześniejsze losy rodów Pawlaka i Kargula. Akcja ma się rozgrywać oczywiście w Krużewnikach.

Nowa część „Samych swoich” powstaje w parku Etnograficznym w Tokarni pod Kielcami. Jak podaje serwis naekranie.pl scenariusz na podstawie własnej książki „Czyim ja żyłem życiem” przygotował Andrzej Mularczyk. Za kamerą w filmie fabularnym zadebiutuje Artur Żmijewski (wyreżyserował do tej pory kilka odcinków „Ojca Mateusza”).

I teraz najważniejsza sprawa – co z głównymi rolami? Według plotek w postaci legendarnych Pawlaka i Kargula mieli wcielić się Zbigniew Zamachowski i Mirosław Baka. Jak się teraz okazuje – obaj wystąpią w filmie, ale w roli ojców zwaśnionych bohaterów. A role Kargula i Pawlaka przypadły Karolowi Dziubie i Adamowi Bobikowi. Obok młodych aktorów wystąpią m.in. Wojciech Malajkat, Adam Ferency, Paulina Gałązka i Anna Dymna.

Produkcja zaprasza na plan!

Produkcja wzbudza wielkie zainteresowanie widzów. I nic w tym dziwnego, bo „Sami swoi” to komedia kultowa, na której dobrze bawią się kolejne pokolenia. Wygląda na to, że producenci prequela doskonale zdają sobie z tego sprawę, ponieważ postanowili zorganizować 29 maja dzień otwarty na planie, który organizują razem z dyrekcją Muzeum Wsi Kieleckiej.

Zaproszenie jest skierowane nie tylko do dziennikarzy. „Zapraszamy też wszystkich turystów, którzy będą chcieli podejrzeć pracę ekipy filmowej na żywo. Goście będę mogli przychodzić od godziny 10.00, w czasie pracy skansenu” – poinformowała Katarzyna Korus, zastępca kierownika Parku Etnograficznego w Tokarni, która z ramienia Muzeum Wsi Kieleckiej koordynuje pracę filmowców.

Producent filmu Tomasz Kubski zapewnił, że tego dnia będzie można spotkać Artura Żmijewskiego, dla którego jest to debiut reżyserski oraz dwóch odtwórców głównych ról: Karola Dziubę oraz Adama Bobika. Prawdopodobnie w czasie dnia otwartego będzie można też spotkać Zbigniewa Zamachowskiego i Mirosława Bakę.

Źródło: film.interia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *