Tego nikt się nie spodziewał! To oni zagrają Kargula i Pawlaka w nowych „Samych swoich”

Znamy coraz więcej szczegółów w związku z nową wersję „Samych swoich”. Wiadomo już, kto zagra kultowych Kargula i Pawlaka.

Żmijewski kręci nowych „Samych swoich”

Jest w polskiej kinematografii kilka takich filmów, które bez krzty przesady można uznać za kultowe. „Miś”, „Rejs”, „Brunet wieczorową porą”, „Nie lubię poniedziałku” czy „rozmowy kontrolowane” to dzieła, które znają kolejne pokolenia Polaków. Do tej listy śmiało można dołączyć całą trylogię wyreżyserowaną przez Sylwestra Chęcińskiego przedstawiającą perypetię rodzin Karguli i Pawlaków – „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” oraz „Kochaj albo rzuć”.

I wydawać by się mogło, że są to tak kultowe filmy, że nikt nie będzie miał śmiałości, by brać się za ich kolejną część.

Tym bardziej, że minęło 50 lub więcej lat od momentu ich powstania. A jednak! Od kilku tygodni wiadomo, że trwają zdjęcia do prequela „Samych swoich”, w którym widzowie poznają wcześniejsze losy rodów Pawlaka i Kargula. Akcja ma się rozgrywać oczywiście w Krużewnikach.

Nowa część „Samych swoich” powstaje w parku Etnograficznym w Tokarni pod Kielcami. Jak podaje serwis naekranie.pl scenariusz na podstawie własnej książki „Czyim ja żyłem życiem” przygotował Andrzej Mularczyk. Za kamerą w filmie fabularnym zadebiutuje Artur Żmijewski (wyreżyserował do tej pory kilka odcinków „Ojca Mateusza”).

Karol Dziuba i Adam Bobik jako Kargul i Pawlak

I teraz najważniejsza sprawa – co z głównymi rolami? Według plotek w postaci legendarnych Pawlaka i Kargula mieli wcielić się Zbigniew Zamachowski i Mirosław Baka. Jak się teraz okazuje – nie miało to związku z rzeczywistością. Aktorzy wystąpią w filmie, ale w innych rolach.

Kargulem i Pawlakiem będą Karol Dziuba i Adam Bobik. Przyznajemy się bez bicia – kompletnie nic nam te nazwiska nie mówią, ale mamy nadzieję, że panowie podołają zadaniu. Na pewno będzie im o tyle łatwiej, że wystąpią u boku takich gwiazd jak wspomniani Zamochowski i Baka, ale w filmie wystąpią też m.in. Wojciech Malajkat, Adam Ferency, Paulina Gałązka czy Anna Dymna, która niedawno przyznała, że w nowych „Samych swoich” pojawi się tylko na moment. – Spędziłam na planie tylko jeden dzień, moja rola jest malutka, to tylko epizod – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karol Dziuba (@karoldziuba91)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Bobik (@adam_bobik)

Źródło: naekranie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *