Nowe wybory? Wyborcy PiS-u są za! „Powinien być nowy stan wojenny” [WIDEO]

Najnowsze odcinek programu „Komentery” już w sieci. Tym razem Adam Feder zapytał Polaków o potencjalne nowy wybory parlamentarne.

Nowy odcinek już w sieci

Jeżeli nigdy wcześniej nie wpadliście na jeden z odcinków programu Adama Federa z “Super Expressu”, to macie czego żałować i co nadrabiać. „Komentery” to prawdziwy hit sieci. Dziennikarz przeprowadza uliczne sondy, w których zadaje krótkie i proste pytania dotyczące polityki, wyborów, preferencji politycznych. Odpowiedzi udzielają m.in. klienci bazarków, mieszkańcy wsi, plażowicze czy emeryci – jednym słowem mamy tu pełen przekrój społeczeństwa.

Bywa straszno, śmieszno, czasami bardzo poważanie i refleksyjnie.

W najnowszym odcinku „Komenterów” Adam Feder wybrał się pojechał z mikrofonem i kamerą w okolice jednego z warszawskich bazarków. Reporter „Super Expressu” zapytał Polaków o ewentualne nowy wybory parlamentarne, o których kilkukrotnie w ostatnich tygodniach wspominał Jarosław Kaczyński. – Mamy sytuację nadzwyczajną i konstytucja właściwie przestała praktycznie obowiązywać. Wyjściem jest okres przejściowy, oczywiście z nowym rządem i następnie wybory. Inaczej tego się nie da rozwiązać – przekonywał prezes PiS pod koniec stycznia. Co na to wyborcy? Wszystko zależy od politycznych sympatii.

Wyborcy PiS-u chcą nowych wyborów

– Nowe wybory? Pewnie, że tak! Jest anarchia w Polsce, bezprawie i tyle. Lewactwo doszło do władzy. Cała Europa jest lewacka, idziemy w katastrofę. Tak krzyczeli „konstytucja, konstytucja” i Hołownia płakał! A teraz co? Panie, już nie ma konstytucji! PiS wygrał te wybory, ja się dziwię, że „Solidarność” tak cicho siedzi – mówił wzburzony mężczyzna.

– Niech pan nie wmawia ludziom, że niepotrzebne są nowe wybory. To, co się dzieje teraz to jest draństwo i bezprawie. Nie wiem, co się dzieje, w Polsce panuje bezład. Koalicja próbuje przywrócić prawa? Chyba niemiecko-polskie! Dziecko wie, o co tu chodzi – żeby Niemcy nami rządzili – denerwował się emeryt.

Podobnego zdania była zaczepiona przez reportera seniorka. – Mam 77 lat. Przeżyłam różnych tych… Ale nawet jak był Kwaśniewski, to nie było takie pobicia! Powinny być nowe wybory i PiS powinien wygrać, ja jestem za tym. Może być nowy stan wojenny, stan wyjątkowy, żeby prezydent jakoś zadziałał, bo to się nie da. Skoro PiS wygrało, to trzeba wziąć to pod uwagę – przekonywała kobieta.

Źródło: Se.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *