Nowe fakty ws. słynnej orgii na plebanii! Kuria zabiera głos. „Nie był męską prostytutką”

O niesławnej orgii na plebanii w Dąbrowie Górniczej mówiła cała Polska. Niespodziewanie pojawiły się nowe doniesienia w tej sprawie. Wszystko za sprawą komunikatu kurii.

O tym skandalu mówiła cała Polska. Niejaki ksiądz Tomasz zorganizował na plebanii w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej orgię.

Zabawa wymknęła się spod kontroli, jeden z uczestników schadzki zasłabł, ktoś zadzwonił po pogotowie. Jednak gdy na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego, nie chciano nikogo wpuścić do mieszkania. Ratownicy byli zmuszeni wezwać policję. Efekt? Sprawa trafiła do prokuratury i ruszyło śledztwo.

Sprawa powróciła za sprawą komunikatu kurii diecezjalnej w Sosnowcu. Jest to reakcja na artykuł „Gazety Wyborczej” o biskupach ukaranych za tuszowanie pedofilii. Autor tekstu zasugerował, że biskup Grzegorz Kaszak „zrezygnował, kiedy opinia publiczna dowiedziała się o orgii zorganizowanej w plebanii bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej”.

Kilku księży zorganizowało imprezę, na którą zamówili męską prostytutkę. Mężczyzna zasłabł, a księża nie chcieli wpuścić na teren Kościoła służby medycznej – opisuje wydarzenie autor artykułu.

Kuria uważa, że tekst „Wyborczej” zawiera „nieprawdziwe informacje, godzące w dobre imię duchowieństwa diecezji sosnowieckiej”. Prostując, jej zdaniem, nieprawdziwe informacje z artykułu, przy okazji ujawnia nowe fakty w sprawie seksafery.

W tekście zawarto stwierdzenie, że „kilku księży zorganizowało imprezę, na którą zamówili męską prostytutkę”. Zgodnie z raportem komisji kościelnej wyjaśniającej to zdarzenie oraz z treścią Komunikatu Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu z 6 października 2023 r., mowa jest jedynie o jednym duchownym – Tomaszu Z. i tylko jemu przedstawiono zarzuty prokuratorskie – wskazuje ks. Przemysław Lech, dyrektor Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej. – Prokuratura stanowczo zaprzecza również, by mężczyzna, który zasłabł, był „męską prostytutką” – czytamy dalej w oświadczeniu.

Kuria nie zgadza się też z zawartą w tekście tezą, że „po raz pierwszy w Polsce za pontyfikatu Franciszka doszło w ten sposób do odwołania biskupa ze względów obyczajowych”.

Stwierdzenie (…) jest nieprawdziwe, gdyż bp Grzegorz Kaszak sam złożył rezygnację z urzędu biskupa sosnowieckiego – czytamy.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Nowe fakty ws. słynnej orgii na plebanii! Kuria zabiera głos. „Nie był męską prostytutką”

  1. adam pisze:

    Kuria „odwraca kota ogonem”. Biskup nie został odwołany, bo złożył rezygnację… A jaka była przyczyna tej Bogu miłej rezygnacji? To dla kurii i dla wiernych nieistotne? Ten pożal się Boże biskup po prostu uciekł przed odwołaniem. Ale kuria musi mataczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *