Nowa posłanka PiS skomentowała wygląd Domu Poselskiego. No i się zaczęło

Posłanka PiS Agnieszka Wojciechowska van Heukelom opisała swoje wrażenia związane z pobytem w Domu Poselskim i wywołała oburzenie.

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom kilka razy bez powodzenia startowała w wyborach do Sejmu i można powiedzieć, że jej przeszłość polityczna charakteryzuje się wielopartyjnością. Po znalezieniu swojej przystani na łódzkich listach Prawa i Sprawiedliwości w końcu zdobyła upragniony mandat. W mediach społecznościowych opisała walory mieszkaniowe Domu Poselskiego i nadziała się na serię złośliwych komentarzy. Można powiedzieć: witamy w piekle.

Pokój z czasów Gierka

Wiele osób pyta o pierwsze wrażenia z Wiejskiej . SEJM RP prezentuje się godnie. Hotel poselski natomiast przypomina akademik. Jego wystrój pamięta czasy PRL – napisała posłanka i zaprosiła do obejrzenia minutowego filmiku.

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom z gracją bardzo doświadczonej przewodniczki ruszyła z telefonem na podbój swojego pokoju poselskiego. Najpierw widzimy korytarz, a po chwili otwierające się drzwi. – Tak wygląda pokój w hotelu poselskim – mówi posłanka słowem wstępu.

No tak obiektywnie od czasów Gierka chyba niewiele się tu zmieniło – mówi. – Ważne, że jest łazienka i dach nad głową. A tu jeszcze mały przedpokoik i to by było na tyle – dodaje pokazując ujęcia, których nie powstydziłby się Quentin Tarantino.

Gorące komentarze

Nie wszystkim internautkom i internautom przypadła do gustu opowieść o sejmowym hotelu. – To nie Hilton, a Pani będzie tam nie na wakacjach a w pracy. To żenujące – napisał Złośliwy Gnom. Posłanka nie zostawiła tego bez odpowiedzi i wyzwała użytkownika TwitteraX od trolli.

Co niby jest żenujące ? To, że pokazuję wyborcom, na ich prośbę, że Dom Poselski od ponad 30 lat wygląda tak samo ??? Złośliwy Gnom widocznie nie odróżnia skargi od komentarza. Trolle tak mają – odpisała.

Na tej wymianie uprzejmości dialog się nie zakończył. – Szanowna Pani, trollem nie jestem. Jeśli nie odpowiadają Pani te warunki to proszę sobie wynająć coś na mieście – czytamy.

Po pierwsze nie napisałam, że mi nie odpowiadają, wręcz przeciwnie wynajęłam ten pokój. Wynajem poza Sejmem to kolejne koszty dla podatnika – napisała. – Dla podatnika…wstydziłaby się pani tak odpowiadać – włączył się kolejny internauta.

To ta sama pani posłanka, która niedawno porównywała Koalicję Obywatelską do milicji obywatelskiej – nowa twarz PiS -u, coś czuję, że zadba, żebyśmy o niej nie zapomnieli – napisała Agata Adamek, dziennikarka TVN24.

Foto: www.polen-heute.de

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *