Następca Kurskiego przemówił. Nowy prezes TVP o disco polo i…”gardzeniu wieśniakami”

Mateusz Matyszkowicz udzielił wywiadu „Gazecie Polskiej Codziennie”. Prezes TVP skomentował m.in. awanturę po „Sylwestrze Marzeń”.

Odejście Kurskiego było prawdziwą bombą

We wrześniu ubiegłego roku wybuchła jedna z najgłośniejszych polityczno – medialnych bomb. Decyzją Rady Mediów Narodowych Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP. Tego nie spodziewał się nikt, a zaskoczenia nie ukrywali nawet politycy Prawa i Sprawiedliwości. – Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP.

Wiem, że przede mną kolejne wyzwania — napisał na Twitterze sam Kurski, który kilka miesięcy później dostał fuchę w Banku Światowym.

Jego miejsce zajął Mateusz Matyszkowicz – z wykształcenia filozof po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pochodzący z Żywca następca Kurskiego przez krótki okres był doradcą prof. Ryszarda Legutki (PiS), następnie w latach 2005-2007 pracował w marketingu. Nowy prezes TVP pracował też m.in. w redakcjach „Rzeczpospolitej”, kwartalniku „Pressje” i „Teologii Politycznej”. W czerwcu 2013 r. został redaktorem naczelnym kwartalnika „Fronda”, zastępując na tym stanowisku Tomasza Terlikowskiego.

Matyszkowicz o disco polo

Mateusz Matyszkowicz w przeciwieństwie do swojego poprzednika raczej nie lubi brylować w mediach, ale dla „Gazety Polskiej Codziennie” zrobił wyjątek i udzielił wywiadu Tomaszowi Sakiewiczowi. Prezes TVP opowiedział m.in. o swoim podejściu do disco polo.

— Absolutnie nie chcę, by jej słuchanie było jakimś elementem wykluczenia społecznego. To przeciwna strona ma tendencje do takich przekazów: ja nie słucham disco polo, więc jestem lepszym człowiekiem. Bo jem sushi, słucham RMF Classic, ewentualnie smuty jazzowej i głosuję na PO, oglądam TVN i gardzę disco polo, tymi wieśniakami. Traktowanie disco polo jako elementu pogardy społecznej to choroba III RP — podkreślił.

Matyszkowicz odniósł się także do „Sylwestra Marzeń” i późniejszej awantury, którą wywołali politycy Solidarnej Polski w związku z tęczowymi opaskami zespołu Black Eyed Peas.

— Nie jestem politykiem. Oczywiście wiem, że tarcia w koalicjach rządowych są czymś naturalnym. Moim zadaniem jest gwarantowanie równego dostępu i posłowie Solidarnej nie są i nie będą tu przez nas w żaden sposób dyskryminowani — skomentował prezes TVP.

Źródło: Onet

 

 

1 Odpowiedzi na Następca Kurskiego przemówił. Nowy prezes TVP o disco polo i…”gardzeniu wieśniakami”

  1. JAN PAWUL pisze:

    „gardzę disco polo, tymi wieśniakami” – JA NIE GARDZĘ – O NIE !! MOŻE I NIEKTÓRZY TAK MAJĄ ALE NIE JA !! Ja w disco-polo dostrzegam zacofanie, prymityw i max-szkodliwość !! Niech sobie mają ten badziew i żyją po swojemu ale fakt jest faktem. Z poziomu edukacji wynika co dobre – co złe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *