Należał do klubu PiS, teraz wymierza prezesowi brutalny cios. „Z Kaczyńskim nie ma przyszłości”

PiS traci władzę – Jarosław Kaczyński i spółka uświadomili to sobie podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu, gdy przegrywali głosowanie za głosowaniem. Jan Maria Jackowski, były senator klubu PiS, uważa, że za porażkę odpowiedzialny jest przede wszystkim prezes.

Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu było traumatycznym wydarzeniem dla polityków PiS. Jasne, od miesiąca wiedzieli, że żegnają się z władzą, ale na sali sejmowej sobie to uświadomili. W brutalny sposób, przegrywając głosowanie za głosowaniem.

PiS przegrało, a kto za tę porażkę odpowiada? Jan Maria Jackowski, były senator klubu PiS, uważa, że Jarosław Kaczyński.

Jackowski, który startował w wyborach do senatu jako kandydat niezrzeszony, tym razem nie uzyskał mandatu. Przegrał z reprezentującym PiS Krzysztofem Bieńkowskim. Były senator był gościem w programie pt. „Rzecz o polityce” na łamach „Rzeczpospolitej”. Pokusił się o analizę przyczyn wyborczej porażki PiS. Jego zdaniem, jednym z głównych winowajców tejże jest sam prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Jarosław Kaczyński wygrał, ale przegrał wybory, bo PiS nie jest w stanie zebrać większości koalicyjnej. Przyczyn porażki PiS jest wiele, a jedną z nich jest sam Jarosław Kaczyński, którego retoryka w ostatnich tygodniach kampanii zmobilizowała opozycję i młodych ludzi. Spowodowała, że PiS odniósł pyrrusowe zwycięstwo – powiedział były senator. Jan Maria Jackowski zwrócił uwagę na pewien paradoks.

Myśląca cześć obozu zdaje sobie teraz sprawę z tego, że z Jarosławem Kaczyńskim nie ma przyszłości, a z drugiej strony zdaje też sobie sprawę, że bez niego również PiS nie ma przyszłości. Bo on to potrafił spoić – ocenił były senator klubu PiS. Jak wskazał, zmiana lidera w PiS, doprowadziłaby do wewnętrznych konfliktów.

Nie będzie zdolności, by te wszystkie środowiska utrzymać w ryzach i przekształcić w jednolity obóz polityczny – wskazał Jackowski. Czy więc jego zdaniem Jarosław Kaczyński powinien udać się na polityczną emeryturę? Były senator uniknął jednoznacznej odpowiedzi.

Ja nie będę nikomu radził, co powinien zrobić, ale logika polityczna jest oczywiście. Każdy odpowiedzialny lider wyciąga wnioski z tego typu sytuacji, bo są pewne wzorce w polityce w państwach europejskich – co się dzieje z liderem, który przegrywa wybory – skwitował Jan Maria Jackowski.

Źródło: Rzeczpospolita

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

2 Odpowiedzi na Należał do klubu PiS, teraz wymierza prezesowi brutalny cios. „Z Kaczyńskim nie ma przyszłości”

  1. Edward pisze:

    Przegrana PIS to osobista wina Jarosława Kaczyńskiego i telewizji zwanej publiczną, a w rzeczywistości TV PIS, lanie gnojowicy na opozycje i Pana Premiera Donalda Tuska, wygoniło POLAKÓW do WYBORÓW, I PRZEPĘDZIŁO pis. Kto z kaczyńskim sie wita – ten z polityki znika

  2. Roman pisze:

    Za porażkę PiSu odpowiada Jarosław Kaczyński Ziobro minister rolnictwa minister finansów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *