Monika Olejnik opublikowała zdjęcie ze szpitala. Poruszający wpis dziennikarki. „Usłyszałam diagnozę – nowotwór”

Monika Olejnik opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym podzieliła się informacją o swojej walce z nowotworem. – Kochani badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach – zaapelowała.

12 maja na Instagramie Moniki Olejnik pojawił się post, w którym dziennikarka ujawniła, iż wykryto u niej nowotwór.

RakNIEwyrok W jednym z prawie słonecznych miesięcy 2024 roku usłyszałam diagnozę – nowotwór piersi. Potem jeden z weekendów spędziłam w szpitalu. Po operacji jest lepiej, podejmuję nowe wyzwania i czuję się dobrze – napisała Olejnik.

Zwróciła się też z ważnym apelem do internautów.

Mam świadomość, że miliony ludzi na świecie przeżywają większe problemy, ale bardzo was proszę – kochani badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach. Bądźcie, proszę, aktywni sportowo – wskazała Olejnik. – Profilaktyka i wczesne i wykrycie nowotworu może uratować życie. Nie bójcie się pytać lekarzy, co jeszcze warto przebadać! Jeśli tylko minutę w miesiącu poświęcicie na pytanie – Czy się badasz/badałaś profilaktycznie? To wszyscy będziemy szczęśliwsi – napisała daje w swoim poście.

Prowadząca „Kropki nad i” wskazała też, że bardzo pomogła jej sportowa pasja.

Miałam tak potrzebną siłę! Wierzę, że sport, kultura, zdrowie, przyjaźń, aktywność dają nam wolność – napisała. – Dziękuję wszystkim, którzy okazali mi życzliwość i troskę! Dziękuję za każde słowo empatii, za serce – dodała. – Do zobaczenia w „Kropce nad i” – zakończyła swój post.

Internauci są poruszeni wpisem dziennikarki. Pod postem zaroiło się od komentarzy z życzeniami zdrowia.

Moniu, mocy! – napisała znana ze „Szkła kontaktowego” Kamila Kalińczak.

Monika, wyzdrowiejesz – dodała aktorka Olga Bołądź. „Ogromu siły”, „Dużo siły i zdrowia”, „Rozjedziesz go jak polityków w studio” – czytamy w komentarzach.

Monika Olejnik rozpoczynała swoją medialną karierę na stażu w programie I Polskiego Radia. Jej najbardziej znanym programem jest emitowana na TVN „Kropka nad i”. Była gospodynią tego programu w latach 1997-2003 i potem od 2006 roku. Od września 2004 do lipca 2006 była gospodynią programu publicystycznego Prosto w oczy w TVP1.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *