„Młodzi i Moralni” nie odpuszczają władzy. Tym razem mocno dostało się Ziobrze

W niedzielę w Polsacie swoją premierę miał czwarty odcinek nowego sezonu „Młodych i Moralnych”. Nie zabrakło politycznych wątków.

Polska polityka daje kabareciarzom nieskończoną inspirację do tworzenia skeczów. Tym bardziej, że kampania wyborcza jest na finiszu, więc temat jest nośny i wdzięczny. Nie inaczej było w ostatnią niedzielę w Telewizji Polsat, gdzie swój show miał Kabaret Moralnego Niepokoju połączony z Kabaretem Młodych Panów, czyli „Młodzi i Moralni”.

Młodzi i Moralni w formie

W czwartym odcinku nowego sezonu nie zabrakło najbardziej aktualnych i gorących tematów. Na kabaretowej scenie „pojawili się” politycy z Lewicy oraz Konfederacji, nie zabrakło także nawiązań do bieżących wydarzeń. Satyrycy żartowali ze Zbigniewa Ziobry, w jednym ze skeczy Agnieszka Holland odwiedziła biuro Andrzeja Dudy, by złożyć oficjalny protest.

W skeczu prezydent w ogóle nie rozpoznał reżyserki i pomylił ją z kurierem. – Ja się bardzo cieszę pani Agnieszko, ale gdzie jest ta paczka? – pytał Paweł Kosik odgrywający rolę prezydenta. Chwilę później jeden z kabareciarzy przebrany za premiera Mateusza Morawieckiego szybko poinformował, że Holland to „ta znana reżyserka”.

Dużo więcej niż reżyserka. – Ja jestem sumieniem narodu — odpowiedziała Agnieszka Holland. – No, raczej nie mózgiem — odparł Morawiecki. W dalszej części skeczu kabareciarze udający Mateusza Morawieckiego i Agnieszkę Holland rozważają połączenie sił. – Może połączymy siły. Przecież mamy wspólnego wroga — Ziobrę – zaproponował satyryk. Młodzi i Moralni w pełnej formie.

– Nakręcimy film o Ziobrze. Drugą część. Ziobro osobiście wydaje rozkaz znęcania się nad uchodźcami. Potem gdzieś dzwoni i melduje po białorusku albo od razu po rusku – żartował premier Robert Górski, a następnie próbował przekupić Holland, oferując jej 60 mln zł na film o Ziobrze i drugie 60 mln zł na kolejny film, który nie jest antypolski.

– Jest akcja „murem za Agnieszką”. Wie pani, co zrobił Ziobro? Akcję „Agnieszka za mur”. Być może będzie akcja „Agnieszka pod mur” – zastanawiał się „polityk”.

Cały skecz oczywiście nawiązał do premiery filmu „Zielona granica” Agnieszki Holland, o który zrobiło się wyjątkowo głośno m.in. za sprawą alergicznej reakcji polityków obozu władzy.

Źródło: Plejada

Jedna odpowiedź na „Młodzi i Moralni” nie odpuszczają władzy. Tym razem mocno dostało się Ziobrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *