Miszczak przerywa milczenie ws. zwolnienia Katarzyny Dowbor! Wymowny komentarz dyrektora programowego

Edward Miszczak przerwał milczenie! Dyrektor programowy Polsatu wreszcie zabrał głos w sprawie ruchu, który zszokował branżę medialną. Chodzi o pożegnanie Katarzyny Dowbor.

Rewolucja w Polsacie

Dzieje się w Polsacie, odkąd Edward Miszczak przejął funkcję dyrektora programowego stacji. Dokonał on prawdziwej rewolucji w obsadzie programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, z którego zniknęli Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski i Michał Wiśniewski.

Potem zaszokował widzów Polsatu zmianami w innym popularnym show. Okazało się, że Katarzyna Dowbor nie będzie już gospodynią programu „Nasz nowy dom”. Zastąpi ją Elżbieta Romanowska.

Drodzy, moja przygoda z ukochanym programem „Nasz Nowy Dom” właśnie się zakończyła. Podziękowano mi za współpracę. Dziesięć lat temu rozstała się ze mną TVP po trzydziestu latach pracy. W tym roku obchodzę czterdziestolecie pracy zawodowej i podziękowano mi za współpracę z Polsatem. Nowe szefostwo, nowe porządki… i to odmładzanie wszystkiego i wszystkich. Po dziesięciu latach pracy muszę się pożegnać z programem, który był chyba najważniejszy w moim życiu – napisała na początku maja Dowbor. Miszczak zaś podziękował dziennikarce „za ogromną wrażliwość, zaangażowanie, profesjonalizm i wkład, który wniosła w tworzenie naszego programu”.

Miszczak przerywa milczenie

Jak dowiedział się portal Pudelek, decyzja o rozstaniu się Dowbor nie przyszła Miszczakowi łatwo.

Kasia to ikona tego programu, która błyskawicznie stała się dla widzów symbolem ciepła i dobroci. Dyrektor Miszczak długo bił się w tej sprawie z myślami i rozważał różne scenariusze, to była trudna decyzja – komentuje w rozmowie z portalem osoba z produkcji. Co więc zadecydowało o pożegnaniu z Dowbor? Portal Wirtualnemedia.pl postanowił zapytać u źródła, czyli u samego Miszczaka.

Dyrektor programowy Polsatu udzielił wymijającej odpowiedzi. Zapewnił, że wbrew temu, co sugerowała Dowbor, nie chodzi o „odmładzanie”.

Ja mam 67 lat i nie zrobię z siebie młodzieniaszka zażartował Miszczak. Dlaczego więc zdecydował się na zmiany?

Jak w to w telewizji. Telewizja rządzi się nowymi twarzami, nową rzeczywistością – odparł dyrektor programowy. – Jak by nie było zmian, to byłaby wielka stagnacja – dodał dyrektor programowy Polsatu.

Nowe odcinki w drodze

Nową prowadzącą programu „Nasz nowy dom” jest aktorka Elżbieta Romanowska. Nagrania do odcinków z jej udziałem już ruszyły.

Jest we mnie wiele emocji od ekscytacji po stres czy sobie poradzę, czy nie zawiodę. Na szczęście stres działa na mnie motywująco – powiedziała Romanowska.

Źródło: Wirtualne Media

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *