Miedwiediew ma już plan ws. Polski. Szokujące słowa koleżki Putina. „Będzie trzeba stworzyć strefę sanitarną”

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wraca do propozycji jego kraju z końca 2021 r. Mówi o „strefie sanitarnej”, która miałaby przebiegać przez Polskę…

Dmitrij Miedwiediew chce powstania strefy sanitarnej

Przypomnijmy, że pod koniec 2021 r. Rosja zażądała stworzenia strefy sanitarnej w Europie Środkowej. Chodziło o stworzenie państw-buforów, które byłyby de facto zdemilitaryzowane. W praktyce chodziło też o Polskę.

Teraz Dmitrij Miedwiediew wrócił do tematu.

To nie pierwszy raz, kiedy prezydent Putin mówi, że dla spokojnego życia w naszym kraju będzie trzeba stworzyć strefę sanitarną, w której reżim kijowski nie będzie miał możliwości trafiania w cele na terytorium Rosji (w tym oczywiście, wszystkie ziemie, które wróciły do naszego państwa) — przekazał.

W jego wizji owa „strefa” miałaby objąć nie tylko terytorium Ukrainy.

– Jak tak się stanie, gwarantowana strefa sanitarna będzie gdzieś na granicy z Polską, albo już w samej Polsce — stwierdził.

Chodzi mu o pakiety pomocowe dla Ukrainy, a dokładnie rakiety typu Storm Shadow/SCALP-EG o zasięgu co najmniej 550 km, czyli w praktyce mogące atakować jego kraj.

Sytuacja przypomina trochę tę z lat 60., gdy ZSRR zaczął instalować rakiety na terenie Kuby. W odpowiedzi rząd USA odpowiedział atakiem na wyspę i próbą obalenia tamtejszego reżimu.

Sytuacja jest tak naprawdę szalenie trudna. Rosja od wieków ma kompleks tego, że mimo faktu, że jest mocarstwem, bywała atakowana i podbijana. A to przez Mongołów, a to Rzeczypospolitą Obojga Narodów. Do tego doszły udany najazd na Moskwę Napoleona, a potem wojna z „Zachodem” w postaci operacji Barbarossa. Stąd elity Rosji chcą mieć wokół swoich zachodnich granic strefy buforowe – zdemilitaryzowane, podporządkowane sobie, słabe państwa. Takowym był m.in. PRL, a wcześniej Kongresówka.

Ukrainie się w Moskwie nie ufa!

Miedwiediew przyznał też, ze jeżeli USA zaproponują podpisanie dekretu gwarantującego bezpieczeństwo Rosji, nie należy go podpisywać, bowiem Zachodowi nie należy ufać. Tu właśnie leży sedno problemu. W tym, że Rosjanie są skrajnie nieufni i przez taki pryzmat widzą wszystko, co dzieje się w polityce międzynarodowej.

Źródło: Onet

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

1 Odpowiedzi na Miedwiediew ma już plan ws. Polski. Szokujące słowa koleżki Putina. „Będzie trzeba stworzyć strefę sanitarną”

  1. Merlin pisze:

    Utwórz Ruski Kmiocie strefę sanitarną z Białorusi ,żeby to Ruskie plugastwo po Europie się nie rozprzestrzeniało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *