Miami Open 2023: terminarz, miejsce i pula nagród

Miami Open to coroczny turniej tenisowy rozgrywany jednocześnie wśród kobiet i mężczyzn w Miami Gardens, Miami-Dade na Florydzie w marcu-kwietniu. Turniej jest bardzo popularny zarówno na trasach ATP, jak i WTA, i jest również znany jako piąty turniej Wielkiego Szlema.

Tegoroczny turniej Miami Open 2023 odbędzie się w okresie od 19 marca do 2 kwietnia. Zakłady na to wydarzenia można typować w serwisie GGBET. Bukmacher oferuje graczom wysokie kursy i szeroką ofertę rynków zdarzeń na zakłady na tenis.

Podstawowe informacje o turnieju

Turniej ten odbywa się przez 12 dni i bierze w nim udział 96 mężczyzn i 96 kobiet w losowaniu głównym oraz po 32 pary deblowe. Od 2009 roku turniej wśród mężczyzn jest częścią serii ATP Masters 1000 z pulą nagród około 8,9 mln dolarów, a turniej wśród kobiet jest częścią serii WTA Premier Mandatory z pulą nagród około 8,65 mln dolarów.

Pierwsze spotkanie w ramach tego turnieju odbędzie się 20 marca 2023 roku o godzinie 10:00. Finały Miami Open zaplanowane są na 2 kwietnia 2023 roku o godzinie 13:00. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane na Hard Rock Stadium w Miami.

Krótka historia turnieju

Twórcą turnieju jest były tenisista Butch Buchholz. Buchholz potrzebował trzech lat, aby zapewnić sobie zgodę urzędników tenisowych na przeprowadzenie dwutygodniowego turnieju (który nie był turniejem Wielkiego Szlema), a następnie zapewnić sobie wystarczających sponsorów. Umowy sponsorskie zostały podpisane 29 lutego 1984 roku, co umożliwiło przeprowadzenie pierwszego turnieju w 1985 roku.

W 2010 roku turniej ustanowił rekord dla imprez tenisowych spoza Wielkiego Szlema z łączną liczbą 300 000 osób oglądających mecz w ciągu 12 dni. Co ciekawe, turnieje Miami Open wśród mężczyzn nie rozpoczęły się lub nie zakończyły trzykrotnie od momentu powstania turnieju:

  1. W 1989 roku pijany kierowca potrącił Thomasa Mustera godzinę po wygraniu przez niego półfinału, uszkadzając więzadła w lewym kolanie.
  2. W 1996 Goran Ivanisevic wycofał się z finału na samym początku z powodu sztywności mięśni potylicy po tym, jak poprzedniej nocy spał w złej pozycji.
  3. W 2004 roku pod koniec pierwszego seta było jasne, że Guillermo Coria cierpi na ból pleców. Ostatecznie wycofał się w pierwszym gemie czwartego seta. Okazało się, że przyczyną bólu były kamienie nerkowe.

Foto: Depositphotos.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *