Megamocny wpis Skiby, dostało się TVP i współpracującym z nią gwiazdom. „Podła służba Potworowi”

Krzysztof Skiba wspomina Pawła Adamowicza w czwartą rocznicę tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Muzyk, który znał go osobiście od lat, opublikował emocjonalny wpis, w którym uderza w TVP.

13 stycznia 2019 roku podczas finału WOŚP w Gdańsku, na scenę wtargnął Stefan W. Zamachowiec podbiegł do Pawła Adamowicza i trzykrotnie ugodził go nożem. Prezydent Gdańska zmarł 14 stycznia.

W czwartą rocznicę tej tragicznej śmierci, swojego zmarłego kolegę wspomina w emocjonalnym wpisie Krzysztof Skiba.

To już cztery lata jak zabito Pawła. Mojego szkolnego kumpla, z którym chodziłem w Gdańsku do podstawówki i liceum – napisał muzyk na Instagramie. – Cztery lata, gdy na scenie pojawił się obok Pawła ten przepojony nienawiścią osobnik, zmotywowany do czynu przez rządową propagandę, który radośnie tańcował z nożem po dokonaniu swej mokrej roboty. Gdy zadał ciosy nie uciekał. Jakby wiedział, że NIC mu nie grozi, że za taki czyn w Polsce PiS czeka na niego tylko nagroda – pisze dalej artysta.

Skiba wskazuje, że morderca Adamowicza „miał czas, by wygłosić polityczną deklarację”.

Jakże bliską temu co głosi rządowa narracja, tak zbieżną z poglądami wielu, którym TVP wyprostowała przekazem zwoje mózgowe – ocenia wokalista Big Cyc. Skiba stwierdził, że Adamowicz „przegrał z umiejętnie sterowaną przez media PiS-owskie nienawiścią”.

W dalszej części posta Skiba dodaje, że „w emocjach” udzielił kilka wywiadów, w których stwierdził, że „Jacek Kurski i TVP są moralnie odpowiedzialni za ten mord”. Za głoszenie tych tez wytoczono mu aż cztery procesy. Jak informuje muzyk, dwa z nich wygrał, trzeci został umorzony, a czwarty – z Michałem Rachoniem – jest w toku.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *