Mariusz Kamiński trzęsie się w celi z zimna? Służba Więzienna reaguje na doniesienia żony polityka PiS

Barbara Kamińska stwierdziła, że jej mąż Mariusz Kamiński musi spać w kurtce w celi. Na jej zarzuty odpowiedziała Służba Więzienna.

Żony weszły do gry

Gdy Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik trafili do aresztów, w mediach pojawiły się żony polityków. Barbara Kamińska i Romualda Wąsik weszły do politycznej gry za sprawą spotkania z Andrzejem Dudą i wspólnej konferencji prasowej z prezydentem.

– Panie przyszły dzisiaj, prosząc mnie o rozmowę o sytuacji, w której są ich mężowie.

Ta sytuacja jest trudna od strony prawnej i osobistej – mówił Andrzej Duda w czwartkowym oświadczeniu. – Panie przyszły prosić o to, bym doprowadził do uwolnienia panów posłów w miarę możliwości jak najszybciej – dodał prezydent. Podkreślał, że jego ułaskawienie z 2015 roku było „podręcznikowe”, ale na prośbę żon wszczyna postępowanie ułaskawieniowe.

Jeszcze tego samego dnia odbył się protest PiS w obronie „wolnych mediów” i skazanych. Wzięły w nim udział żony skazanych polityków. – Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich, przyczynił się do uwięzienia mojego męża. Proszę, żebyście zażądali od Bodnara, żeby ich uwolnił. Oni nie będą chcieli, bo idą jak walec mówiła Barbara Kamińska.

Kamiński zmarzł? Jest reakcja SW

Żona byłego szefa MSWiA udzieliła też wypowiedzi TV Republika, o której zrobiło się bardzo głośno. Chodzi o zarzuty dotyczące warunków, w jakich ma przebywać jej mąż a radomskim areszcie. — Podczas spotkania z prokuratorem generalnym Adamem Bodnarem zapytałam o parametry życiowe męża. Zapewniono mnie, że są mierzone stale i jeżeli opadną do takiego stanu, że będzie zagrożone jego życie, to ma tutaj zapewnioną opiekę lekarską — mówiła przed kamerami.

— Trudno mi w to uwierzyć, jeżeli cele miały oczekiwać na Mariusza i Macieja, a okazało się, że nawet nie były ogrzewane, bo rura była zepsuta od kilku dni i mój mąż siedział w kurtce i ubraniach w celi i było mu zimno. Ja nie wiem, czy te parametry są mierzone w sposób odpowiedni — podsumowała w TV Republika.

Serwis o2.pl postanowił zapytać Służbę Więzienną, czy w obiekcie doszło do jakiejkolwiek awarii i czy rzeczywiście są problemy z ogrzewaniem. Odpowiedź jest krótka, ale treściwa.

– Uprzejmie informujemy, że w celach w Areszcie Śledczym w Radomiu zapewnia się odpowiednie warunki higieny, dostateczny dopływ powietrza i odpowiednią do pory roku temperaturę oraz oświetlenie, według norm określonych dla pomieszczeń mieszkalnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – brzmi wysłany do redakcji komunikat.

Zespół Prasowy SW podkreślił również, że ” żaden z osadzonych nie skarżył się na niską temperaturę”.

Źródło: o2.pl

 

1 Odpowiedzi na Mariusz Kamiński trzęsie się w celi z zimna? Służba Więzienna reaguje na doniesienia żony polityka PiS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *