Mariusz Błaszczak stchórzył. Nawet posłowie PiS byli w szoku

Mariusz Błaszczak przeżywa bardzo trudne chwile. Próby tuszowania incydentu z rosyjską rakietą zaczynają nawet zadziwiać posłów PiS.

Mariusz Błaszczak chyba doszedł do wniosku, że systematycznie będzie dostarczał paliwa politycznego opozycji. Najpierw przedstawił swoją wersję rakietowych wydarzeń, której nikt nie kupił. W czwartek miał odpowiadać na pytania w trybie niejawnym na połączonym posiedzeniu komisji obrony narodowej i do spraw służb specjalnych.

Minister urządził sobie cyrk.

Minister się obraził

Szef resortu obrony przyszedł na połączone posiedzenie komisji i… pochwalił się nagrodą jaką otrzymał na gali Defence24.pl. To portal zajmujący się tematami związanymi z obronnością. – Człowiekiem Roku Czytelników Defence24 zostaje Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak – czytamy.

Andrzej Rozenek z Lewicy Demokratycznej na antenie TVN24 powiedział, że minister Błaszczak „przyszedł, po czym się obraził i wyszedł”. Gdy opuścił salę w której miał odpowiadać pytania, do akcji wkroczył PiS-owski szef komisji obrony Michał Jach i zamknął posiedzenie komisji.

Nawet posłów PiS tym zszokował – relacjonuje z rozmowie z „Newsweekiem” Maciej Lasek z Koalicji Obywatelskiej. – To, co się wydarzyło, jest po prostu niebywałe. Byliśmy świadkami dewastacji parlamentaryzmu, próby pozbawienia Sejmu funkcji kontrolnej wobec rządu. Ministrowi najwyraźniej wszystko się pomieszało – dodaje Joanna Kluzik-Rostkowska z KO.

Złożono także wniosek, by w posiedzeniu komisji wzięli udział szef sztabu generalnego gen. Rajmund Andrzejczak, dowódca operacyjny gen. Tomasz Piotrowski. Obaj wojskowi są na celowniku Mariusza Błaszczaka, który chce zrobić z nich kozłów ofiarnych. Nie stawili się. Szef MON miał na to nie wyrazić zgody, a przewodniczący komisji utrącił wniosek.

To nie koniec szopki

Na tym nie skończyła się szopka jaką urządził na Wiejskiej Mariusz Błaszczak. W swoim wpisie na Twitterze funkcję kontrolną władzy ustawodawczej nad wykonawczą nazwał „happeningiem”.

NIE dla robienia happeningów w Sejmie. Posłowie PO zapowiedzieli złożenie wniosku o moją dymisję przed wysłuchaniem wyjaśnień. W związku z tym zdecydowałem poinformować komisję, że nie przedstawię wyjaśnień na posiedzeniu – napisał.

Swoją ucieczką z sejmowej komisji Błaszczak potwierdził, że jest zwykłym tchórzem. Bez honoru. Bez kręgosłupa – skomentował Borys Budka, przewodniczący klubu parlamentarnego KO.

Wojskowe kuluary huczą od plotek i można w nich usłyszeć, że sytuacja Mariusza Błaszczaka jest krytyczna. Minister obrony nie dopełnił obowiązków i sprowadził zagrożenie dla życia obywateli zaprzestając poszukiwań ruskiej rakiety. Prosty przykład. Jeśli rakieta byłaby skażona zwykłą salmonellą i trafiła w ujęcie wodne, nie wybuchła tylko sobie tam zanurkowała, to skutki tego są łatwe do przewidzenia.

Źródło: Newsweek

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *