Maleńczuk wali prosto z mostu! Nagle zwrócił się do Ordo Iuris, ostry komunikat. „Wsadźcie sobie wasze…”

Maciej Maleńczuk nie ukrywa swoich poglądów politycznych i niechęci do obozu władzy. W nowym wywiadzie muzyk w ostrych słowach zwrócił się do Ordo Iuris.

Maciej Maleńczuk udzielił obszernego wywiadu dla portalu Onet. Głównym tematem rozmowy była wydana właśnie przez muzyka wraz z Homo Twist płyta „Spider”, na której znajdują się nowe wersje słynnych utworów zespołu. Nie zabrakło wątków politycznych.

Padło bowiem pytanie o piosenkę „Trzy k**wy świata pieniądza”. Maleńczuk zgodził się, że to „mocno aktualna pieśń”.

Bardzo. Tam pada: „Król nowy nowe prawa, To łaska to znów kara, Rząd nowy Historia nowa, Bóg Ojczyzna i Wiara”. Napisałem to w 90’ roku, jeśli komuś się wydaje, że to wciąż nowa historia, tłumaczenie tych wszystkich bredni – powiedział muzyk. I nagle zwrócił się w mocnych słowach do Ordo Iuris.

Pozdrawiam organizację Ordo Iuris, która próbowała wprowadzać w naszym kraju swój porządek prawny. Nie wiadomo, skąd przyjechaliście – mówił Maleńczuk. – Mam gdzieś wasz porządek i nie ma w nim żadnego prawa. Bo wasi pracownicy i wasi zarządzający mają na sumieniu różne grzeszki, również związane z libido i z waszą klauzulą sumienia. Wsadźcie sobie wasze zakazy rozwodów – dodał ostro artysta. Pozdrowił też „pana z Ordo Iuris”, który – jak wskazał muzyk – „oskarżał go przez pięć lat”.

Maleńczuk skomentował też wynik ostatnich wyborów parlamentarnych i zmianę władzy.

W boksie jest zasada, żeby nie bić leżącego, ale jak się ktoś chwieje, to inna sprawa. My nie mamy leżącego. Mamy chwiejącego się. Trzeba go dobić, bo może odzyskać siły – ocenił obrazowo sytuację PiS. – Najchętniej odp**przyłbym się od tego raz na zawsze i zajął się sztuką i głębszymi tematami. Tyle że polska polityka jest niezwykle interesująca, więc trudno przestać się nią interesować – dodał muzyk. Jak stwierdził, w polityce brakuje mu młodych ludzi.

Gdzie są trzydziesto- i czterdziestolatkowie? Nie ma ich zbyt wielu. A jeśli są, to typu Zandberg. Umówmy się, ma jakąś charyzmę, ale jest niesympatyczny i strasznie nadęty. Mam wrażenie, że ta młodzież, te Śpiewaki, ci od działalności miejskiej, warszawskiej, strasznie zadzierają nosa. Brakuje im luzu i tego też mi brakuje w polskiej polityce – ocenił Maciej Maleńczuk.

Źródło: Onet

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

2 Odpowiedzi na Maleńczuk wali prosto z mostu! Nagle zwrócił się do Ordo Iuris, ostry komunikat. „Wsadźcie sobie wasze…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *