Lewandowski nazwał propozycję Morawieckiego „niemoralną”, jest odpowiedź premiera. „Chciałbym, żeby…”

Robert Lewandowski udzielił mocnego, szczerego wywiadu, w którym powrócił do tematu afery premiowej. Kapitan reprezentacji nazwał ofertę premiera „niemoralną”. Mateusz Morawiecki został zapytany o tę sprawę podczas konferencji prasowej.

Powrót afery premiowej

W rozmowie z Mateuszem Święcickim dla Eleven i Meczyków.pl Robert Lewandowski poruszył kilka ciekawych tematów. Jednym z nich jest nieszczęsna afera premiowa.

Przypomnijmy: premier Mateusz Morawiecki obiecał reprezentacji Polski premię w wysokości co najmniej 30 mln złotych za wyjście z grupy na mistrzostwach świata. Gdy sprawa wyszła na jaw, wywołała oburzenie.

Po pierwsze, nie wyciągnęliśmy rąk po żadną premię. Po drugie, dostaliśmy niemoralną propozycję. A po trzecie – zostaliśmy w tej sytuacji sami – powiedział kapitan kadry. – Rada drużyny, w której byłem ja, Wojtek Szczęsny, Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik, została poproszona przez sztab, by podzielić premię. Gdy się spotkaliśmy, by ustalić, co zrobić i jak tę sytuację rozwiązać, to stwierdziliśmy, że podzielimy tę premię, by jak najszybciej zamknąć temat i o tym nie myśleć. Rozmawialiśmy chwilę i stwierdziliśmy: „Ok, podzielmy tę premię tak, żeby rezerwowi też byli zadowoleni” – relacjonował Lewandowski. Kapitan kadry przyznał, że członek sztabu reprezentacji prosił go o numery kont kadrowiczów.

Nie dałem tych numerów. Po tym, jak temat numerów kont się zamknął, powiedziałem chłopakom, żeby zrezygnować z tych pieniędzy. Oczywiście znalazło się kilku, którzy na to nie przystali i nie byli chętni – wyjaśnił Lewandowski.

Morawiecki odpowiada

Choć nazwisko premiera nie padło, warto pamiętać, że to właśnie szef rządu ochoczo rozdysponowywał publiczne pieniądze na premie dla piłkarzy. To właśnie on stoi za ową „niemoralną propozycją”, o której mówił kapitan karty. Dziennikarze postanowili zapytać Morawieckiego o tę sprawę podczas konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim. Premier, w swoim stylu, udzielił pokrętnej odpowiedzi.

Nie będę się odnosił do tego. Chciałbym, żeby nasi piłkarze odnosili takie sukcesy, jak ostatnio w klubach zaczęli odnosić. Bardzo się z tego cieszę. To, co osiągnął Raków i Legia, to jest coś wielkiego. Życzę, żeby nasza drużyna narodowa również grała jak najlepiej – przekazał Morawiecki.

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed arcyważnym dwumeczem w ramach eliminacji do EURO 2024. 7 września na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska zagra z Wyspami Owczymi, 10 września na wyjeździe z Albanią.

Źródło: Sportowefakty WP

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

2 Odpowiedzi na Lewandowski nazwał propozycję Morawieckiego „niemoralną”, jest odpowiedź premiera. „Chciałbym, żeby…”

  1. Adam pisze:

    Kłamca Morawiecki powie jutro że to była propozycja Tuska, a on kocha polskich piłkarzy równie mocno jak kochanych polskich seniorów. To taka piłkarska 14 ka.

  2. Ben pisze:

    Tu pieniądze rozdaje to kadrze choć nie dał bo że Śląska do wyborów startuje no to stadion Ruchu będzie budował nie wiadomo czy da a dzieci po wioskach mieli po Tusku orliki to im zamykaja niech się z Kukizem ręce podają dwie szuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *