Ławrow straszy! Koleżka Putina mówi o starciu Rosji z NATO. „Moskwa jest gotowa”

Nie znikają obawy, że wkrótce może dojść do militarnego konfliktu Rosji z NATO. Siergiej Ławrow skomentował sprawę ewentualnego starcia Moskwy i krajów Zachodu.

Ławrow o starciu z NATO

Siergiej Ławrow został po raz kolejny zarekomendowany na stanowisko szefa rosyjskiego resortu spraw zagranicznych. Kieruje on rosyjską dyplomacją od marca 2009 roku. W związku z wyborami prezydenckimi, które oczywiście wygrał Władimir Putin, Rada Federacji i Duma Państwowa powołują nowych ministrów w rządzie Michaiła Miszustina.

Mieliśmy już pierwszą niespodziankę – Władimir Putin zaproponował zastąpienie dotychczasowego ministra obrony Siergieja Szojgu i wskazał kandydaturę Andrieja Biełousowa. Zdymisjonowany ma być też szef Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew. Swoje stanowisko ma zachować Walerij Gierasimow, szef rosyjskiego sztabu generalnego.

Wszyscy cieszymy się, że prezydent Rosji Władimir Władimirowicz Putin nominował Siergieja Ławrowa. Wszyscy dobre go znamy – mówiła przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwienko na spotkaniu z Ławrowem. Ten z kolei przedstawił aktualną sytuację w kraju i na froncie. Poruszono temat zaangażowania krajów Zachodu w pomoc militarną dla Ukrainy. Ostatnio w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej sygnałów o obecności żołnierzy krajów NATO na Ukrainie. Prezydent Francji Emmanuel Macron mówił otwarcie o ewentualności wysłania wojsk do zaatakowanego przez Rosję kraju.

Siergiej Ławrow interpretuje to jako sygnał, że NATO dąży do bezpośredniego starcia militarnego z Rosją.

Jeśli kraje zachodnie chcą rozwiązać kryzys ukraiński na polu bitwy to Moskwa jest na to gotowa – oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji. – Mają do tego prawo. Jeśli chcą być na polu bitwy, to będą na polu bitwy – powiedział rosyjski minister. Poruszył też temat konferencji dotyczącej planu pokojowego, która ma odbyć się w Szwajcarii. Ławrow stwierdził, że skoro na wydarzenie nie zaproszono Rosji, to sprowadzi się ono „jedynie do postawienia ultimatum wobec Moskwy”.

Szojgu zastąpiony

Sporym zaskoczeniem jest informacja o zdymisjonowaniu Sergieja Szojgu. Nowym szefem resortu obrony zostanie Andriej Biełousow, który… nie jest wojskowym.

Ministerstwo obrony musi być całkowicie otwarte na innowacje, wprowadzać zaawansowane pomysły i tworzyć warunki dla konkurencyjności gospodarczejdlatego prezydent wybrał kandydaturę Andrieja Biełousowa – wyjaśnił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Źródło: Interia

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *