Kukiz szykuje się na wybory i już nawet TEGO nie ukrywa. „Nie wiem, co by się musiało stać, by…”

Paweł Kukiz, niegdyś największy antysystemowiec III RP, wystartuje z list Zjednoczonej Prawicy. – Nie wiem, co by się musiało wydarzyć, by nie doszło do startu z PiS – powiedział.

Paweł Kukiz łączy się z PiS

Paweł Kukiz rozmawiał z Polską Agencją Prasową. W związku z tym, że znamy już datę wyborów do Sejmu i Senatu – 15.10 – został zapytany o to, z list którego komitetu wystartuje. Okazuje się, że były antysystemowiec połączy siły z PiS. – Nie wiem, co by się musiało wydarzyć, by nie doszło do startu z PiS – stwierdził Kukiz.

Rozmowy jednak jeszcze trwają.

– Ja się prezesowi [PiS] nie dziwię, że przeciąga to podpisanie ze względów politycznych, ponieważ jest kilka takich podmiotów w ramach Zjednoczonej Prawicy, z którymi również nie podpisał żadnych porozumień. Gra jako wytrawny polityk na ostatnią chwilę – tłumaczył Jarosława Kaczyńskiego.

Dowiedzieliśmy się też, że jeżeli porozumienia z PiS nie uda się osiągnąć, on sam nie będzie startował. – Nie jest to dla mnie być, albo nie być. Jestem w Sejmie tylko do tego momentu, dopóki istnieje cień szansy na realizację części postulatów zmieniających ustrój państwa, który z całą pewnością trzeba zmienić – odkrył karty Kukiz.

Kontynuując powyższą myśl, rockmen-poseł nie krył, że chcę podpisać takie porozumienie, by cała Zjednoczona Prawica – PiS i koalicjanci – miała zagłosować za jego postulatem dot. sędziów pokoju.

– Ja nie przyszedłem do Sejmu budować wielkiej partii politycznej, z aspiracjami objęcia władzy czy administrowania państwem. Żyjemy w takim ustroju, że aby coś zmienić, to należy mieć zaufanie szefa partii władzy, i na tej linii odbywają się działania wprowadzające te postulaty – stwierdził Kukiz.

Koniec mitu antysystemowca

Kukiz namieszał w polskiej polityce w 2015 r. Zajął wtedy w wyborach prezydenckich 3. miejsce. Potem stworzył ruch polityczny, z którym wszedł do Sejmu. Także odniósł niemały sukces, bowiem miał więcej posłów niż np. Nowoczesna. W 2019 r. startował już z list Koalicji Polskiej, czyli de facto PSL-u. Teraz zrobi chyba kolejny krok, startując już jako polityk w praktyce w pełni zależny od PiS. Bez zgody Kaczyńskiego nie wejdzie już bowiem do Sejmu. Tak kończy się więc jego mit antysystemowca.

Źródło: wp.pl, PAP

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Jedna odpowiedź na Kukiz szykuje się na wybory i już nawet TEGO nie ukrywa. „Nie wiem, co by się musiało stać, by…”

  1. maciej pisze:

    No coz, kariera artystyczna taka sobie, ale juz polityczna to dno na samym dnie !
    Czlowiek ktory zmienia zdanie co chwila, oszukuje, kombinuje itd nie zasluguje na glosy i mam nadzieje ze ludzie mu to pokaza w nadchodzacych wyborach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *