Kukiz pójdzie do wyborów ramię w ramię z Kaczyńskim? Jest jeden problem i ma na imię Zbigniew

Paweł Kukiz na listach PiS w najbliższych wyborach? Wiele na to wskazuje. Wystarczy, że rząd spełni jeden postulat byłego muzyka.

Kukiz się mota

Momentami można odnieść wrażenie, że Paweł Kukiz sam już się tak zakręcił, że nie wie co ma dalej robić ze swoją polityczną „karierą”. Bo tak, pod koniec stycznia w mediach zaczęła krążyć informacja, że były rockman zakłada partię polityczną.

Dodajmy – kolejną.

Nie minęło kilka dni, a znów zrobiło się głośno o Pawle Kukizie. W czasie rozmowy z Bogdanem Rymanowskim w Radiu ZET odpowiadał nie tylko na pytania dziennikarza, ale też słuchaczy. Zapytany o to, czy zakładanie teraz nowej partii to nie jest oszustwo wobec wyborców, odparł — Zadawanie takich pytań świadczy o tym, że pan w ogóle pojęcia zielonego nie ma o tej walce politycznej. (…) Chodzi o to, że bez tego instrumentu, jakim jest partia, nie pozyska pan kasy. Niech pan spróbuje się najeść, nie posiadając pieniędzy, iść do sklepu i wziąć sobie bułkę.

Ale najciekawsze było dopiero później, bo Kukiz przyznał, że właściwie nie chce już walczyć o mandat posła.

– Nie chcę startować do Sejmu, ja się męczę, mam 60 lat, chcę mieć trochę życia dla siebie – mówił.

– Kto panu każe? — pytał Rymanowski.

— Wychowanie w domu. Ten ustrój jest dramatyczny, lud został ogłupiony – grzmiał dalej Kukiz. — Ja muszę tłumić wrażliwość, żeby tam nie zwariować. Inaczej zostaniesz zjedzony przez tych cyników — dodał poseł w Radiu Zet.

Kukiz z Kaczyńskim?

Wygląda jednak na to, że o żadnym końcu politycznej kariery Kukiza nie ma mowy. Co więcej, były rockman może pójść do wyborów ramię w ramię z PiS i Jarosławem Kaczyńskim. Szczerze? Zero, absolutne zero zdziwienia.

Wszystko zależy o najbliższego posiedzenia Sejmu, w połowie kwietnia. Wtedy może dojść do rozstrzygnięcia w sprawie wprowadzenia instytucji sądów pokoju, a tym samym do decyzji, czy Paweł Kukiz do najbliższych wyborów pójdzie z PiS-em. Jedyny problem stanowi w tej chwili Zbigniew Ziobro, który jest krzywo patrzy i na Kukiza, i na sądy pokoju.

– Nie wiem, czy Paweł Kukiz ma takie zdolności czarowania, że sam siebie zaczarował i wierzy w to, co mówi, ale musi wiedzieć, że my nigdy nie poprzemy projektów, które są w naszym przekonaniu destrukcyjne dla polskiego sądownictwa – grzmiał w jednym z wywiadów Ziobro. Kto przeciągnie linę na swoją stronę?

Źródło: rmf24.pl

1 Odpowiedzi na Kukiz pójdzie do wyborów ramię w ramię z Kaczyńskim? Jest jeden problem i ma na imię Zbigniew

  1. sam pisze:

    Niektórzy dla przywilejów i kasy szmacą się bez umiaru. Przetrzymają go trochę, to przyjdzie na kolanach i poprosi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *