Kto taki odważny? Tylko TEN jeden polityk PiS słuchał w Sejmie Rafała Trzaskowskiego

Projekt ustawy ws. zniesienia abonamentu i likwidacji TVP Info trafił pod obrady Sejmu. Co ciekawe, posłowie PiS w ogóle nie zjawili się na sali. Obecny był tylko… jeden z nich.

Marek Suski – najpracowitszy poseł PiS?

Parlament zajął się obywatelskim projektem ustawy o uchyleniu ustawy o opłatach abonamentowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

W praktyce chodzi o zniesienie abonamentu RTV oraz likwidację programu TVP Info, który powszechnie uchodzi za tubę rządową i narzędzie do walki z opozycją.

Projekt przedstawiał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

TVP Info jest dzisiaj miejscem służalczości, propagandy i manipulacji, ale przede wszystkim miejscem, w którym panuje cynizm i brak jakichkolwiek hamulców moralnych. Niestety codziennie przekraczane są kolejne granice – powiedział wiceszef PO.

Problem w tym, że w tym czasie na sali nie było posłów PiS. Wyjątkiem był Marek Suski, który potem – wraz z wiceministrem kultury Szymonem Giżyńskim – bronił publicznych mediów.

Projekt jest populizmem, który ma rozpocząć kampanię wyborczą. (…) Poza populizmem jest też drugie dno. Chodzi o to, żeby zlikwidować kanał informacyjny – mówił parlamentarzysta.

Dodał, że obecnie trwa „wewnętrzna kampania” w PO.

– Chodzi o to, aby podkraść pomysł. Ostra gra młodego wilczka o przywództwo w Platformie i wygryzienie starszego kolegi – dodał Suski, insynuując wojnę domową w największej partii opozycyjnej.

Potem złożył wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

Zachęcam was do poparcia tego wniosku – stwierdził.

„TVP pokazała tylko przemówienie Suskiego”

Na patologie, jakie mają miejsce, w TVP Info wskazał jeden z polityków KO.

– Tę debatę transmitują media w całym kraju, transmitują TVN24 i Polsat News. A wiecie, co pokazało TVP Info? Tylko wypowiedź posła Suskiego – powiedział poseł Cezary Tomczyk. – A potem widzowie TVP powiedzą, że poziom debaty był niski – dodał.

TVP od lat słynie z mocno prorządowego przekazu i manipulowania faktami w taki sposób, by oczernić obecną opozycję i pochwalić władze. Pomysłu, by zlikwidować media publiczne, nie uda się jednak zrealizować, bowiem nie zgodzi się na to PiS.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *