„Ksiądz z TikToka” został zapytany o sprawę Jana Pawła II. Jego odpowiedź nie wszystkim się spodobała

Polska nadal żyje dziś reportażem Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3”, jakie został wyemitowany w TVN24. Wszystko wywołało dyskusję o Janie Pawle II i o tym, czy papież-Polak powinien być dziś nadal autorytetem. Internauci zainteresowali się tym, co o sprawie myśli popularny ksiądz z TikToka.

Papież wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele?

Reportaż Gutowskiego sprawił, że ponownie mówi się o tym, czy Jan Paweł II wiedział o  przypadkach pedofilii w Kościele. Jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom z reportażu, Karol Wojtyła – jeszcze nie jako papież – nie tylko wiedział, ale też robił wiele, by afery związane z pedofilią nie wyszły poza mury kościołów.

Ksiądz z TikToka broni Jana Pawła II

Teraz głos w sprawie zabrał także popularny ksiądz z TikToka, Sebastian Picur.

 Czy Jan Paweł II mógł popełniać błędy? Tak, ponieważ był człowiekiem. W testamencie napisał „Wszystkich proszę o wybaczenie” — powiedział na filmiku, jaki trafił do sieci duchowny. – Pomimo to… świętość Papieża potwierdzają liczne cuda i łaski wyproszone przez jego modlitwy i wstawiennictwo — dodał.

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @jeremiasz_waleskowski69 #ksiadz #wiara #papież #jp2 #problem

♬ Sad Emotional Piano – DS Productions

@ks.sebastianpicur

#ksiadz #wiara #kościół #papież #problem #dyskusja

♬ Epic Music(863502) – Draganov89

Jak nietrudno było przewidzieć, internauci odpowiedzieli na te słowa oburzeniem. „Błędy !? To było świadome tuszowanie zbrodni”, „Błąd jest nieświadomy, a to było celowe tuszowanie” — komentowali video.

Afera zatacza coraz szersze kręgi

Na materiał TVN24 zareagowały władze Polski. Wezwały „na dywanik” ambasadora USA.

– W związku z działaniami jednej ze stacji telewizyjnych, będącej inwestorem na polskim rynku, MSZ zaprosiło ambasadora Stanów Zjednoczonych. MSZ uznaje, że potencjalne skutki tych działań są tożsame z celami wojny hybrydowej mającej na celu doprowadzenie do podziałów i napięć w polskim społeczeństwie – można przeczytać w komunikacie polskiego resortu spraw zagranicznych.

– W związku z tym, MSZ zaprosiło Ambasadora Stanów Zjednoczonych, aby poinformować o zaistniałej sytuacji i jej konsekwencjach w postaci osłabienia zdolności Rzeczypospolitej Polskiej do odstraszania potencjalnego przeciwnika i odporności na zagrożenia – dodano dalej.

Reakcja MSZ jest chyba przesadzona i ma naturę stricte polityczną. PiS może chcieć wykorzystać atak TVN24 na papieża w realizacji swoich partykularnych interesów – walce z opozycją i sugerowaniu wierzącym Polakom, że stacja ta realizuje „lewacką” politykę konkurentów Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: TikTok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *