Krystyna Pawłowicz nie potrafiła pomilczeć i zaatakowała WOŚP. „NIEPolacy”

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz, postanowiła skomentować zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Od razu „uspokajamy”: nie pochwaliła Jurka Owsiaka. Zaatakowała za to zagraniczne firmy i „mniej bystrych klientów”.

Krystyna Pawłowicz a WOŚP

Tegoroczna edycja WOŚP znów okazała się sukcesem – uczestniczyło w niej ponad 120 tys. wolontariuszy w kraju i zagranicą. Zebrano aż 154,6 mln zł, ale dojdą do tego jeszcze pieniądze z licytacji, które trwają niemal do połowy lutego.

Tym razem walczono z sepsą. Krystyna Pawłowicz nie doceniła jednak sukcesu.

„A ile z tej sumy wpłaciły ZAGRANICZNE firmy spożywcze, telekomunikac.,banki itp,wspierające lewicową wośp ? Wcale nie”Polacy”? Czy wsparły też katolicki CARITAS ? Nie?” – zapytała na Twitterze była posłanka PiS (pisownia oryginalna). „Towary i usługi tych firm mniej bystrych klientów,często nie popierających wośp zmuszały do wpłat na jej rzecz” – dodała.

Pawłowicz nie podała nazw konkretnych firm. Do wpisu dodała jednak grafikę Wirtualnej Polski, która nie jest jednak zagranicznym podmiotem.

Walka, która trwa od lat

Krystyna Pawłowicz od lat atakuje WOŚP (jak zresztą spora część prawicy).

„Nie popieram finansowania celów 'niemedycznych’. Wspieram Caritas. (…) Pan Owsiak odmówił okazania w sądzie swych ksiąg i rozliczeń finansowych” – pisała podczas zbiórki cztery lata temu.

Jurek Owsiak, lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w 2017 roku na Przystanku Woodstock polecił zaś Pawłowicz, aby ta „spróbowała seksu”.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

1 Odpowiedzi na Krystyna Pawłowicz nie potrafiła pomilczeć i zaatakowała WOŚP. „NIEPolacy”

  1. Mira pisze:

    Dlaczego WOŚP jest lewicowe ? Tej babie wszystko co nie po jej i konusowatego prezesa myśli – jest nie polskie , lewicowe . Ktoś zna może definicję tej pawłowiczowskiej lewicowości ? A tak przy okazji , dzięki takim osobom jak nie damie z paluchem , to Krystynie z wulgarną gębą WSTYD DZIŚ PRZYZNAWAĆ SIĘ DO PRAWICOWOŚCI cokolwiek to dla tych pisoperson znaczy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *