Kilka dni temu grał mecz reprezentacji. Piłkarski świat w żałobie, nie żyje 26-letni bramkarz. „Jesteśmy całkowicie zdruzgotani”

Jeszcze kilka dni temu występował w meczu swojej drużyny narodowej. Teraz świat obiegła smutna wieść o jego śmierci. Nie żyje 26-letni bramkarz reprezentacji Czarnogóry, Matija Sarkić.

Nie żyje Matija Sarkić, 26-letni bramkarz reprezentacji Czarnogóry i angielskiego Millwall. Jeszcze na początku czerwca zawodnik był na zgrupowaniu kadry i zagrał w towarzyskim meczu z Belgią.

Czarnogóra przegrała wówczas 0:2 po golach Kevina De Bruyne i Leandro Trossarda, ale Sarkić zebrał bardzo dobre recenzje za swój występ. Był to jego 9 mecz w reprezentacji swojego kraju.

Matija Sarkić nie zagrał w kolejnym meczu kadry, z Gruzją (1:3). Opuścił zgrupowanie, udał się na wakacje do ojczyzny, do miejscowości Budva.

Sarkić zmarł 15 czerwca około godziny 6:30 rano. Niejasne są przyczyny jego śmierci. Według relacji mediów, miał nagle bardzo źle się poczuć. Przyjaciele, z którymi przebywał, wezwali karetkę, ale na ratunek było już za późno.

Przyjaciele natychmiast wezwali pogotowie, ale niestety nie udało się go uratować. Na miejscu jest policja, badane są wszystkie okoliczności, ale najprawdopodobniej jest to śmierć naturalna – przekazuje portal RTCG.me.

Sarkić urodził się w angielskim Grimsby, ale futbolu uczył się w akademii belgijskiego Anderlechtu. W 2015 roku trafił do angielskiej Aston Villi, z której wypożyczany był do klubów niższych lig. W 2020 roku podpisał kontrakt z Wolverhampton i sytuacja się powtarzała. W 2023 roku trafił do Millwall, które gra na zapleczu Premier League. W sezonie 2023/2024 bramkarz wystąpił w 33 meczach dla klubu[5], a klub zakończył rozgrywki na trzynastym miejscu w tabeli.

Klub piłkarski Millwall jest całkowicie zdruzgotany informacją o tym, że w wieku 26 lat zmarł Matija Sarkić – przekazało Millwall w komunikacie.

W reprezentacji Czarnogóry piłkarz zadebiutował w 2019 roku w meczu z Białorusią.

Ukochany członek Dzielnych Sokołów, wiecznie uśmiechnięty chłopak, zagrał w 9 meczach pierwszej reprezentacji, w których pokazał, jak wiele znaczy dla tej drużyny. Razem ze swoim bratem bliźniakiem Oliverem przeszedł wszystkie szczeble reprezentacji juniorskich. (…) Piłkarski Związek Czarnogóry składa najszczersze kondolencje rodzinie – napisano na stronie czarnogórskiego związku piłki nożnej.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *