Kibice zamarli, Lewandowski zwijał się z bólu. Bandycki faul Chorwata mógł skończyć się fatalnie! „Odczuwa ból”

Reprezentacja Polski zremisowała z Chorwacją 3:3 w meczu Ligi Narodów. Wiele mówi się o brutalnym faulu na Robercie Lewandowskim, za który bramkarz rywali Dominik Livaković otrzymał czerwoną kartkę. Kapitan naszej kadry krótko skomentował swój stan zdrowia.

We wtorek 15 października reprezentacja Polski podjęła na PGE Narodowym Chorwację w kolejnym meczu fazy grupowej Ligi Narodów. Dla kibiców to była prawdziwa sinusoida emocji.

Zaczęło się świetnie, od gola Piotra Zielińskiego w piątej minucie. Potem przyszedł zimny prysznic: w 19. minucie wyrównanie za sprawą pięknego strzału Borna Sosy, w 24. minucie było już 2:1 dla rywali po golu Petra Sucica, a kilkadziesiąt sekund później MArtin Baturina podwyższył na 3:1. Jeszcze przed przerwą na 2:3 trafił Nicola Zalewski, a po przerwie wyrównał Sebastian Szymański. Od 76. minuty rywale grali w osłabieniu: Robert Lewandowski został brutalnie sfaulowany przez bramkarza Dominika Livakovica, co skończyło się czerwoną kartką dla Chorwata. Polacy jednak nie wykorzystali gry w przewadze i mecz skończył się wynikiem 3:3. Polska zajmuje 3. miejsce w swojej grupie, za Portugalią i Chorwacją, a przed Szkocją.

Po meczu dyskutowano o fatalnej – znowu! – grze obrony, ale i pozytywnej reakcji na stracone bramki. Martwił też stan zdrowia Lewandowskiego. Faul Livakovica był naprawdę brutalny, chorwacki bramkarz całym impetem wpadł w piszczel naszego kapitana. Lewandowski długo zwijał się z bólu, ale wstał i kontynuował grę. Po meczu, gdy przechodził przez strefę wywiadów, wyraźnie utykał. Dziennikarze pytali go, co z nogą.

No, ok – odparł tylko Lewandowski.

– Informacja ze strefy mieszanej. Był tam Robert Lewandowski, który kulejąc przeszedł strefę – powiedział że idzie na badania i że odczuwa ból – relacjonował Michał Pol w Kanale Sportowym.

Później, w mediach społecznościowych, Lewandowski opublikował krótki wpis z podziękowaniem dla kibiców.

– Remisujemy z Chorwacją. Dziękujemy za wsparcie – napisał kapitan kadry.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

W tej edycji Ligi Narodów Polska uzbierała na razie cztery punkty i zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie. Wyprzedza Szkocję (jeden punkt), goni Portugalię (dziesięć punktów) i Chorwację (siedem). Do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze. W listopadzie Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią (piątek 14 listopada) i w domu ze Szkocją (poniedziałek 18 listopada).

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracował także z portalem Wiadomo.co, w 2019 roku pracował w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu.