Kanał Zero jest związany z PiS-em? Kinga Rusin nie ma wątpliwości

O Kanale Zero Krzysztofa Stanowskiego jest od początku lutego jest bardzo głośno. Choć niektórzy wskazują, że kanał oferuje wartościowe treści, znajdują się też krytycy. I tak np. Kinga Rusin podejrzewa, że projekt jest powiązany ze środowiskiem PiS.

Kinga Rusin ma podejrzenia

Po odejściu z Kanału Sportowego Krzysztof Stanowski założył Kanał Zero.

Ten okazał się sukcesem. Jest o nim bardzo głośno. A to przez debatę o CPK, a to dzięki rozmowie Roberta Mazurka i właśnie Stanowskiego z Andrzejem Dudą. Kinga Rusin podejrzewa, że fakt, że prezydent zgodził się na rozmowę, to nie przypadek.

Dziennikarka ostro skrytykowała to, jak przeprowadzono wywiad. Samemu Stanowskiemu wypomniała „sympatyzowanie ze spółkami Skarbu Państwa”. Pojawił się też wątek brata Roberta Mazurka, który jest prezesem zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości. Rusin podejrzewa, że za Kanałem Zero stoi tak naprawdę… PiS. Dowodem ma być to, że prace nad nim ruszyły po przegranych przez partię wyborach do Sejmu.

Mazurek i Stanowski odpowiadają

Mazurek i Stanowski postanowili zakpić z teorii dziennikarki w czasie swojej wspólnej audycji, jaką można od soboty zobaczyć na Youtube.

To jest argument nie do zbicia. Prace [nad Kanałem Zero – przyp. red.[ były głównie wtedy [po przegranych przez PiS wyborach]. (…) Tak było, pani Kingo. Przyznaję, że ten kanał powstał po przegranych przez PiS wyborach. Mało tego, powstał też po bitwie pod Grunwaldem – ironizował Stanowski.

Potem zaś próbował wbić koleżance po fachu szpilę. Zarzucił jej hipokryzję dot. walki o środowisko naturalne.

– Pani Kinga generalnie walczy o polską demokrację ze wszystkich zakątków świata, chyba aktualnie z Bali. To jest w ogóle niesamowite, ile siły ma ta kobieta, bo ona walczy o ekologię bardzo mocno i ona między tymi wszystkimi wyspami te tysiące kilometrów płynie wpław. Ona nie jest trucicielką, ona nie lata samolotami. To zdjęcie w helikopterze to było AI, ona tak naprawdę w tym czasie płynęła wpław między Malediwami a Bali, więc wspaniała syrena morska, ja podziwiam – powiedział, przypominając słynne zdjęcie Rusin w helikopterze, o którym pisała jakiś czas temu prasa plotkarska.

– Kinga jest taka ekologiczna, że niedługo będzie miała błonę pławną między palcami – wszedł na temat fizjonomicznych prognoz dot. ciała Rusin Mazurek.

Rusin także odpowiada

Drama nie dobiegła jednak końca. Rusin postanowiła odgryźć się obu panom.

„Do Stanowskiego i Mazurka: latam i będę latać po całym świecie, bo latam za swoje, a nie za kasę ze spółek Skarbu Państwa. Oczywiście z dzisiejszego programu, w którym panowie razem występowali, dowiedzieliśmy się ZERO o dziwnych powiązaniach założycieli Kanału Zero ze środowiskiem PIS, w tym wizytach Stanowskiego w siedzibie Orlenu”, napisała w social mediach.

Potem powróciła do tematu finansowania Kanału Zero: „Są na świecie media o różnej linii politycznej i światopoglądowej – norma w tych czasach. Ale w przypadku nowego kanału istnieją wątpliwości dwojakiego rodzaju. Po pierwsze – na ile jest to projekt polityczny i czy jest na bazie układu z politykami, a na ile czysto medialny. Po drugie – ile pieniędzy ze spółek Skarbu Państwa trafiło pośrednio do tego projektu za pośrednictwem Stanowskiego, w tym z poprzedniego projektu”.

Jej zdaniem „to ważne pytania z punktu widzenia interesu publicznego”.

Warto zauważyć, że podobną teorię – dot. powiązań Stanowskiego z PiS – wysnuł już wcześniej dziennikarz Jan Piński. Jego zdaniem dziennikarz pozwala od lat Nowogrodzkiej rozbrajać różne PR-owe miny. Jak na razie jednak nie ma dowodów na to, że Kanał Zero jest finansowany przez PiS.

Źródło: Youtube, Pudelek

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Jedna odpowiedź na Kanał Zero jest związany z PiS-em? Kinga Rusin nie ma wątpliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *