Kaczyński stracił już całkiem panowanie nad sobą. Podczas miesięcznicy smoleńskiej zaatakował mężczyznę

W trakcie miesięcznicy smoleńskiej Jarosławowi Kaczyńskiemu puściły nerwy. Wyrwał transparent z rąk mężczyzny.

Konfrontacja z aktywistami

Jarosław Kaczyński od lat kultywował miesięcznice katastrofy w Smoleńsku. Z początkiem miesięcznice odbywały się pod Pałacem Prezydenckim. Z czasem przeniosły się pod pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej na placu Piłsudskiego.

Miesięcznice od samych początków były zjawiskiem dość kontrowersyjnym ze względu na swoją częstotliwość i finansowanie ich ochrony z publicznych środków.

Po upadku rządów Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nadal kultywuje miesięcznice. Zgodnie z tradycją, dziesiątego dnia miesiąca sam prezes PiS oraz sympatycy PiS zebrali się w kościele seminaryjnym w Warszawie. Następnie zgromadzeni przemaszerowali w stronę pomnika na placu Piłsudskiego.

Na placu obecni byli również aktywiści wraz z banerami „Kłamstwo smoleńskie”, „Nie ma nic wiecznego na pl. Piłsudskiego”, Szczęśliwej Polski już czas”, „Widmo wojny światowej, PiS chce wojny domowej”, „Prezydent Putina”, „Nigdy więcej rządów PiS”. W chwili, w której pojawił się Maciej Wąsik, aktywiści zaczęli skandowanie „będziesz siedział”. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać Jarosława Kaczyńskiego, który wraz z pozostałymi politykami PiS zmierza w stronę pomnika. Na ich drodze stanęła wspomniana grupa aktywistów.

 

 

Grupa przeciwników PiS wykrzykiwała wulgarne hasła w kierunku przybyłych na miesięcznice. W pewnym momencie Jarosław Kaczyński stracił nad sobą panowanie. Z rąk jednego z aktywistów wyrwał transparent z napisem „Kłamstwo smoleńskie”. Obecny na obchodach Mariusz Błaszczak rzucił w stronę jednego ze zgromadzonych „ty stary capie”. W tłumie rozległy się okrzyki „Kaczyński dewastator”. Aktywiści skandowali również pytania o wrak samolotu z katastrofy.

Kaczyński serwuje kolejny popis

To nie pierwszy popis Kaczyńskiego podczas miesięcznicy. Polityk miewał już problemy z panowaniem nad swoimi emocjami, słowami i gestami. 10 października ubiegłego roku prezes PiS podczas obchodów miesięcznicy, chwycił jeden z wieńców stojących pod pomnikiem smoleńskim. Postanowił go zniszczyć.

Był to wieniec, który co miesiąc składał przed pomnikiem warszawski przedsiębiorca, Zbigniew Komosa. Mężczyzna co miesiąc przynosi wieniec z tabliczką, na której widnieje napis „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury, nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Spoczywajcie w pokoju. Naród Polski. Stop Kreowaniu Fałszywych Bohaterów”. Podczas „napadu” Jarosława Kaczyńskiego byli obecni policjanci jednak nie zareagowali na jego działania.

Źródło: Onet 

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

7 Odpowiedzi na Kaczyński stracił już całkiem panowanie nad sobą. Podczas miesięcznicy smoleńskiej zaatakował mężczyznę

 1. Horus pisze:

  A tak po za tym jak by zaprzestał Kaczyński działań z Miesięcznicami to by się zaraz znalazł taki co by powiedział:
  Za rządów to się organizowało bo się było przy korycie a teraz to już funduszy brakuję.

  Niech mi nikt nie wmawia że takiego czego w tym stylu kierunku by nie było. Z pewnością każda możliwa okazję przeciwnicy nie przepuszczą aby wbić szpilkę i dolać oliwy. Ani jedni ani drudzy nie odpuszczą. Co ciekawe Kaczyński i Tuska obaj mają głębokie zapędy totalitarnie dyktatorskie !!!

 2. Horus znia pisze:

  To że się komuś coś nie podoba z jednej czy drugiej strony to nie upoważnia tych czy tamtych do wyzywania. Jedni prorokują i wyzywają przekraczając jakieś granice przyzwoitości, natomiast ci drudzy mają grzecznie stać, wysłuchiwać i przyglądać się bo im nie przystoi, bo są osobami publicznymi !!! Ciekawe kto o zdrowych zmysłach nie zareaguję jak się ścieki, gnojówkę na niego będzie wylewać.

  Jest akcja musi być reakcja tak to działa

 3. Tymek pisze:

  Robi sobie miesięcznicę , to niech robi , są marsze lgbt niech maszerują , po co im przeszkadzać

 4. Wojciech pisze:

  Jestem zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości, ale to już głęboka przesada. Mój ojciec też zginął tragicznie i nie wychodzę na ulicę, tylko idę na Mszę świętą i się modlę za jego duszę i proszę Pana Boga o zbawienie. Panie Kaczyński, przesadza Pan. To już mija się z wiarą w Zmartwychwstanie.

 5. Robert pisze:

  Jarek. JUZ czas dać sobie spokój a nie cudować. Nie jesteś wyjątkowy. Na robiliście z Twoim Pisem bajzlu na cały świat. Taki z Ciebie polityk jak ze mnie popielniczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *