Kaczyński rzucał wyzwiskami podczas miesięcznicy. Będzie kara dla lidera PiS? „Chuligan z legitymacją poselską”

Jarosław Kaczyński może zostać ukarany za swoje zachowanie podczas miesięcznicy smoleńskiej. – Chuligan z legitymacją poselską – ocenił europoseł KO Krzysztof Brejza.

Incydent na miesięcznicy smoleńskiej

W sobotę 10 lutego Jarosław Kaczyński wraz ze swoją świtą obchodził kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Po zmianie władzy prezes PiS musi radzić sobie bez kordonów policji, ulice nie są zamknięte, a politycy z Nowogrodzkiej nie są odizolowani od przechodniów.

Na warszawskim placu Piłsudskiego, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej, pojawili się manifestanci. Przynieśli ze sobą transparent z napisem „Kłamstwo smoleńskie”.

Krzyczeli w stronę prezesa PiS, a ten nie pozostał im dłużny. Do sieci trafiło nagranie, jak Kaczyński wyrywa baner, wdaje się też w pyskówkę z manifestantami.

Do kogo, ty gówniarzu, per ty mówisz? Zasrany gnoju – mówił wściekły prezes.

Sprawa może mieć dalszy ciąg. Zachowaniu Kaczyńskiego przyjrzy się Komisja Etyki Poselskiej.

Chuligan z legitymacją poselską chodzi po Warszawie i lży ludzi. Jutro skieruję zawiadomienie do Komisji Etyki Poselskiej w tej sprawie – napisał europoseł KO Krzysztof Brejza.

Musi być jasny sygnał dla społeczeństwa, dla parlamentarzystów i oczywiście dla samego Jarosława Kaczyńskiego, że nie ma zgody na chamstwo, nie ma zgody na wulgaryzmy w życiu publicznym – mówił Krzysztof Brejza w rozmowie z „Gazeta Wyborcza”. – Nieważne, jaka to była sytuacja, jako polityk powinien być wzorem postępowania. Kaczyński wielokrotnie twierdził, że jest przedstawicielem jakiegoś „lepszego sortu”, jest niemalże wzorem polityka. Był wicepremierem, jest posłem, jemu nie przystoi używanie takich słów. To dotyczy wszystkich polityków, polityk powinien dawać przykład, a nie obrzucać inwektywami inne osoby – dodał polityk KO.

Kaczyński z naganą

Niedawno Jarosław Kaczyński został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej naganą za nazwanie Donalda Tuska „niemieckim agentem”. Prezes PiS dwukrotnie nie raczył pojawić się na posiedzeniu komisji.

Przegłosowaliśmy wniosek o ukaranie posła Kaczyńskiego naganą – przekazała Ewa Schädler z Polski 2050-Trzeciej Drogi. Nagana to najwyższa kara, jaką może nałożyć na posła Komisja Etyki.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *