Prezes nie wie, ile trwa ciąża? Donald Tusk wyśmiał absurdalne zarzuty prezesa PiS. „Jarosławie, kluczowe decyzje w tej sprawie…”

Premier Donald Tusk słynie z błyskotliwych ripost w mediach społecznościowych. W niedzielę przekonał się o tym prezes Jarosław Kaczyński.

Mało kto pamięta, ale program 500 plus w swoich pierwotnych założeniach miał być impulsem prodemograficznym. I tak rzeczywiście było w pierwszych kilkunastu miesiącach, ale potem nastąpiło załamanie trendu, który wygląda jak zwiędła łodyga. 500 plus zagościło w ubiegłorocznej kampanii wyborczej i stało się jedną z przyczyn zepchnięcia Prawa i Sprawiedliwości do defensywy. Chodziło o waloryzację świadczenia do poziomu 800 zł.

Jarosław Kaczyński wrócił do sprawy dzietności Polek, a Donald Tusk brutalnie uświadomił mu, ile trwa ciąża.

Wiesz co mam na myśli?

Jarosław Kaczyński odwiedził w niedzielę Leżajsk, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta i działaczami partyjnymi. W pewnym momencie zaczął się rozwodzić nad dzietnością Polek i zaatakował rząd Donalda Tuska. Prezes przytoczył dane o liczbie urodzeń za styczeń, co ma być koronnym dowodem na winę Tuska.

Mamy za sobą pierwszy miesiąc w dziejach Polski od bardzo długiego czasu, kiedy urodziło się poniżej 20 tys. dzieci. Do tej pory było zawsze więcej. A w tych czasach, kiedy był boom demograficzny, to dużo mniej liczna niż dziś Polska dała 800 tys. dzieci rocznie. To bodaj 1955 r. To było na miesiąc ponad 60 tys. dzieci – powiedział, cytowany przez Onet.pl.

Do złotych myśli prezesa odniósł się premier Donald Tusk. Szef rządu jasno dał mu do zrozumienia, że to odzwierciedlenie okolic marca, kwietnia i maja ubiegłego roku, gdy PiS dzierżył władzę.

Podobno prezes Kaczyński stwierdził dziś, że mój rząd odpowiada za małą liczbę urodzeń w styczniu. Jarosławie, kluczowe decyzje w tej sprawie zapadały wiosną zeszłego roku – jeśli wiesz, co mam na myśli – napisał na platformie X.

Komentarze internautów

Wpis premiera Donalda Tusk odbił się szerokim echem. Ekonomista Rafał Mundry od początku obowiązywania programu 500 plus na bieżąco informuje o aktualnej sytuacji demograficznej. Jak zwraca uwagę, spadki urodzeń zaczęły się w IV kwartale 2017 roku i przyspieszyły po aborcyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Dlatego tak ważna jest edukacja, która jak widać powinna zostać skierowana również do prezesa i polityków – śmieszkuje wicemarszałkini Sejmu Monika Wielichowska.

Źródło: Media

 

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

2 Odpowiedzi na Prezes nie wie, ile trwa ciąża? Donald Tusk wyśmiał absurdalne zarzuty prezesa PiS. „Jarosławie, kluczowe decyzje w tej sprawie…”

  1. Jan pisze:

    Gdyby tylko o czasie trwania cąży nic nie wiedział tzw. prezes, nie byłoby najgorzej. On nie ma zielonego poj3cia O NICZYM, co nie jest WYŁĄCZNIE JEGO PRYWATNYM INTERESEM kuriozalnego Capo – w jegoniemaniu – do tutti Capo… To zawodowy nieuk z pretensjami do roli fuhrera- Zbawcy Nadlrodu, o którym ten nieuk też nic nie wie. Tak samo, jak nie ma zielonego pojęcia o prawie – kto takiemu nieuków dał dyplom dohtora prawa i kto przyjąl od niego przysięgi na wierność Konstytucji? Za krzywoprzysięstwo grozi ciupa i pozbawienie praw do wykonywania zawodu oraz pełnienia funkcji publicznych – nawet dożywotnio.! Zbieznosć talentów naukowych z talentami Prezydenta i ekipy „speców” „młodopolskich” tow. Zero-ziobrze er3cz idealna! I takich inteligentów ta pis-sekto-mafia prezentuje Polakom do rządzenia … Niewyobrażalne! Ale niewyobrażalne, że mamy aż tak liczną grupę suwerennych współ- nieuków, którzy przy pomocy piso-sekty chcą nam wszystkim zafundować POIEKĘ Putina, uznając, że to nas zbawi! Zaciekłosc przechrzta w prezentacji głupot rzekomej nowo-wisry jest znana – nie jest nowością, ale wynoszenie faszystów ponad ołtarze trzeba zaliczyć do kategorii chorobowych, wymagających pilnej interwencji psychiatrów, a nie dopuszczenia tych sekt do jakichkolwiek wyborów nawet do kólka rózańcowego! Tow fuhrer „od Tuska” się nie sprawdził, takoż Lenin, Stalin, Pol pot, Mao, kadafi, towarzysze że swi3tej inkwizycji, nie sprawdził się też nieco mniej nieudany lecho-bliżniak… Czy nie dość już dla NAS promowania dewiantów i wręczania im w z3by noży, pegasusóe, wymiarów niesprawiedliwości z możliwością karania Suwerenów przez „prawniczych” i intelektualnych dewiantów, obciążonych misja swoistych „zbawicieli” narodu na drodze obrabowania go z jego majątku, wolności, a nawet życia? Obywatel Komenda siedział w pierdlu 18 lat tylko dlatego, że debilny „sędzia,” uznał, że KOGOD MUSI ZAPUSZKOWAC, by poprawić statystykę SWOICH SKAZAŃ! TEN DEBIL (nie ma co do tego wątpliwości i to nazwa adekwatna dla tego PRZEST3PCY!!!) NIE PONIÓSL ZADNEJ KARY ZA ZBRODNIĘ POZBAWIENIA WOLNOSCI NIEWINNEGO CZLOWIEKA PRZEZ CALE JEGO DOROSLE ZYCIE! To JEST SKUTEK dopuszczania debili do władzy, nie licząc tego, że za skutki przestępstwa ZAPLACILI SUWERENI, a rzeczony PRZESTEPCA „sedziowaty’ nadal łazi po tym świecie w glorii statystyki powszechnie przestępczej! CHWALA CIEMNOCIE! DAMY RADĘ ku chwale świetego Rydzyka, gdy mu zapłacimy kolejna ratę za propagandę faszystowska, przysyłania ciemnocie do wierzenia aż z Tusku…

  2. Valdi pisze:

    Prezes jako kaganek dla ciemnoty. Prezes wie ile trwa ciąża i że miot powinien mieć około 6 kociąt i nijak nie może pojąć gdzie podziała się resztą dzieci. Dziadek nawet nigdy nie nauczył się jeździć na rowerze a jego komputerem jest liczydło z pierwszej klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *