Kaczyński jest na to gotowy? Prezes może mieć nowego… sąsiada. „Zostanie dokładnie sprawdzony przez służby”

Jarosław Kaczyński będzie miał nowego sąsiada? Część budynku, w którym mieszka prezes została wystawiona na sprzedaż. – Właściciel lokalu zostanie dokładnie sprawdzony – wskazuje Marcin Samsel, ekspert ds. Bezpieczeństwa.

Dom Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński rozsławił warszawski Żoliborz na całą Polskę. Sprawił też, że ul. Mickiewicza w stolicy stała się bodaj najbardziej strzeżonym miejscem w kraju.

Dom Kaczyńskiego jest pod stałą obserwacją policji. Teraz jest okazja, by pod tym kultowym adresem… zamieszkać. Część budynku, w którym żyją prezes i jego kot, została wystawiona na sprzedaż. Na willi pojawił się baner z napisem „Sprzedam” i numer telefonu.

Ciekawe, czy znajdą się chętni na zamieszkanie obok prezesa Kaczyńskiego. Dziennikarze „Gazety Wyborczej” i „Faktu” próbowali dodzwonić się pod wskazany numer, ale bezskutecznie. Czyżby oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem? A może to tylko żart?

Prezes będzie miał sąsiada?

Pewne jest, że ewentualny nabywca drugiej części budynku byłby ściśle prześwietlony przez służby. Skoro dom Kaczyńskiego jest starannie pilnowany, gdy prezes nie ma sąsiadów, można wyobrazić sobie, jak wzmoże się partole, gdy w sąsiedztwie pojawi się nowa osoba.

Jeżeli obok prezesa Kaczyńskiego wprowadzi się nowy sąsiad, służby na pewno nie przejdą wobec niego obojętnie. Taki właściciel lokalu zostanie dokładnie sprawdzony. Przede wszystkim będą ustalać, kim jest i jakie ma intencje. Będą też zastanawiać się nad dalszym zabezpieczeniem tej części budynku przed kwestiami inwigilacji prezesa Kaczyńskiego – mówi w rozmowie z „Faktem” Marcin Samsel, ekspert ds. bezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej. Jak wskazuje, w takiej sytuacji istnieje szereg procedur.

Będą też sprawdzać, czy osoba, która widnieje jako kupujący, naprawdę będzie kupującym, a nie tylko podstawionym przez kogoś figurantem. Urząd skarbowy może nawet sprawdzić legalność pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na zakup tego domu – wskazuje Marcin Samsel.

Ile może kosztować zakup domu w bezpośrednim sąsiedztwie prezesa? Jak wskazuje „Fakt”, cena za metr kwadratowy w tej okolicy waha się od od 13 do nawet 25 tys. zł. Warto?

Źródło: Fakt

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Kaczyński jest na to gotowy? Prezes może mieć nowego… sąsiada. „Zostanie dokładnie sprawdzony przez służby”

  1. maciej pisze:

    Moze sie zrzucimy i kupimy jako obywatele ten domek? Potem otworzymy klinike invitro i poradnie dla lgbt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *