Kabarety jadą na całego z PiS-em. Tym razem Robert Górski na żywo w Polsacie nie miał litości [WIDEO]

W weekend w Uniejowie odbył się Earth Festival 2023 transmitowany w Polsacie. Głośnym echem odbił się skecz, w którym wystąpił Robert Górski i Marta Podobas.

Kręcą bekę z PiS-u

Politycy i kabarety to połączenie niemal nierozerwalne. Satyrycy zawsze wbijali szpile władzy i nawet gdy ta władza chciała cenzurować skecze, to mistrzowie humoru potrafili w odpowiednim momencie puścić oko do publiczności, by ta zanosiła się od śmiechu.

W dzisiejszych czasach nabijanie się z pisowskiej władzy wydaje się nawet trudniejsze, bo…jak zrobić kabaret z czegoś, co już samo w sobie kabaretem jest?

Tu jakiś odrealniony papcio, tam człowiek-pinokio, gdzieś w orbicie krążą wielcy myśliciele w stylu Marka Suskiego czy Ryszarda Czarneckiego, którzy są chodzącymi memami. I jak się jeszcze z tego śmiać?

Ale kabareciarze nie ustają w trudzie, co można było zaobserwować w miniony weekend. Weźmy taki Lidzbark Warmiński, gdzie odbyła się 44. edycja „Kabaretowej Nocy pod Gwiazdami”. Na scenie pojawił się m.in. Kabaret Chyba, który nie powstrzymał się od wbijania szpileczek w przedstawicieli obozu władzy. Artyści zakpili sobie z Kai Godek i Jarosława Kaczyńskiego.

W skeczu pojawił się motyw mężczyzn, którzy ciężko przechodzą zwykłe przeziębienie. Bohater scenki, mąż, usunął sobie wyrostek, woreczek żółciowy i górną ósemkę.

— Marek, ty się uspokój. Jak ty będziesz tyle usuwał, to się nami Kaja Godek zainteresuje! – powiedziała jego żona Beata. Żart wywołał aplauz publiczności.

Potem bohaterowie kabaretu rozmawiali o alergiach.

– Masz alergie na wszystko. Na sierść. Jak widzi Kaczyńskiego, to się dusi – mówiła żona.

– To jest akurat częsta reakcja – odparł mąż, co też spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem widowni.

Górski i Podobas dali show

Z kolei w Uniejowie odbył się Earth Festival 2023, który transmitowała telewizja Polsat. Impreza miała na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród Polaków, promował również troskę o środowisko, a także zmianę złych nawyków. Na scenie festiwalu wystąpili między innymi Paweł Domagała, Sara James, Mrozu czy Kayah. Nie zabrakło też kabaretów.

Robert Górski i Marta Podobas wcielili się w małżeństwo, które wdaje się w sprzeczkę. W jednej ze scen poruszono kwestię oszczędzania energii elektrycznej. Bohater grany przez Górskiego początkowo myślał, że żona awanturuje się o pikantne SMS-y od innej kobiety, ale chodziło o marnowanie prądu w mieszkaniu. Małżonka dopytywała go, czy wie, dlaczego prąd jest drogi, a ten w końcu odpowiedział.

– Wiem, co chcesz usłyszeć. Nie sprowokujesz mnie, żebym powiedział coś złego o tym rządzie – wypalił po chwili kabareciarz, a publiczność zareagowała owacją.

https://www.youtube.com/watch?v=7N4vqHemTyU

Źródło: Plotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *