Jolanta Kwaśniewska gorzko podsumowała Agatę Dudę. „Na własnych warunkach będzie sobie…”

Jolanta Kwaśniewska była gościem Magdy Mołek w programie „W twoim stylu”. Była pierwsza dama oceniła 10 lat Agaty Dudy u boku prezydenta.

Choć od zakończenia prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego minęły już niemal dwie dekady, Jolanta Kwaśniewska wciąż jest ciepło wspominana przez wiele Polek i Polaków. Elokwencja, szyk, a przede wszystkim zabieranie głosu w ważnych dla kobiet sprawach – to wyróżniało byłą ówczesną pierwszą damę.

– Nie ma czegoś takiego jak zebrane reguły, w jaki sposób powinna działać pierwsza dama, czym powinna się zajmować.

Ten rok 1995 to dla nas było trzęsienie ziemi. Absolutnie się tego nie spodziewałam. Nie bardzo chciałam wierzyć, że mąż te wybory wygrał. Co ze mną? Wiedziałam, że nie będę mogła prowadzić agencji obrotu nieruchomości, którą miałam w Wilanowie. Nie wyobrażałam sobie siedzenia w pałacu na kanapach opowiadała Jolanta Kwaśniewska w styczniu na Instagramie swojej córki.

Jak to wygląda w dzisiejszych realiach? Choć już bliżej niż dalej końca drugiej kadencji Andrzeja Duda i potencjalni następcy w szeregach PiS-u już przebierają nogami w nadziei, że to ich wytypuje prezes na kandydata na prezydenta, wciąż nie wiemy specjalnie dużo o pierwszej damie RP. I już się nie dowiemy. Prezydentowa w ciągu ostatnich lat milczała w sprawach najważniejszych, sprawach społecznych, niestety także tych dotyczących kobiet.

„Nie słuchała moich rad”

I właśnie ten brak zaangażowania wytknęła Agacie Dudzie Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z Magdą Mołek. — Myślę, że pani prezydentowa nigdy nie słuchała takich bardzo drobnych moich rad. W swoim życiu jako pierwsza dama, każda z nas realizowała się na własnych warunkach, więc można sobie znaleźć taką niszę, która nie będzie polityczna powiedziała Jolanta Kwaśniewska.

Była pierwsza dama wspomniała też o zagranicznych żonach prezydentów, które były bardzo aktywne zawodowo i po okresie prezydentury męża potrafiły się odnaleźć w innej rzeczywistości. – Jeszcze inaczej swoje miejsce odnalazła Michelle Obama. Ale ponieważ tamtych rad nie słuchała pani prezydentowa, więc myślę, że na własnych warunkach będzie sobie układała życie po 10 latach prezydentury — dodała Kwaśniewska.

Jolanta Kwaśniewska powiedziała też, że nie rozumie braku aktywności Agaty Dudy w najważniejszych sprawach dla kobiet. — Ja po prostu takich sytuacji nie rozumiem, bo liczba projektów prokobiecych, w których brałam udział, była naprawdę duża i ciągle jest najważniejsza — podsumowała.

Źródło: Fakt.pl

 

1 Odpowiedzi na Jolanta Kwaśniewska gorzko podsumowała Agatę Dudę. „Na własnych warunkach będzie sobie…”

  1. Piotr pisze:

    Polisa Kwasniwska, zona komunistycznego kacyka i kłamcy, autorytetem robotników crowd media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *