Jest głos Zibiego po wymęczonej wygranej Polski, Boniek stawia sprawę jasno. „To nie mój job”

Reprezentacja Polski wygrała 2:0 z Wyspami Owczymi. Gra naszej kadry nie zachwyciła, posypały się krytyczne głosy. O komentarz pokusił się też Zbigniew Boniek.

Boniek wyrozumiały

Reprezentacja Polski wygrała z Wyspami Owczymi 2:0 po dwóch golach Roberta Lewandowskiego. I to byłoby na tyle, więcej o tym słabym meczu, toczonym w momencie, gdy wokół kadry jest fatalna atmosfera, nie ma co mówić.

Zbigniew Boniek jest jednak dla Biało-czerwonych wyrozumiały.

Krytykować polską reprezentację to nie mój job. Trzymam kciuki w niedzielę. Powodzenia – napisał na platformie X były prezes PZPN.

Inni nie byli tak wyrozumiali. Krytykowany był m.in. selekcjoner Fernando Santos.

Moim zdaniem daliśmy się nabrać na jego CV, które fajnie wygląda z mistrzostwem Europy z 2016 roku. Myślę, że przyjechał tu trener, który zaczął przygotowywać się do roli selekcjonera polskiej kadry w momencie objęcia stanowiska – mówił Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl. Krytyczny wobec reprezentantów tradycyjnie był Wojciech Kowalczyk.

Dzisiaj Piotr Zieliński zagrał taką kompromitację, że to jest skandal – ocenił były reprezentant na antenie Kanału Sportowego. – O Krychowiaku nie wspomnę, dajcie spokój, szkoda czasu – krytykował olimpijczyk z Barcelony. Kowalczyk był też rozczarowany występem Roberta Lewandowskiego.

Ja po pierwszej połowie zapisałem sobie takie zdanie: a gdzie jest ten nasz lider, z konferencji prasowej. Robert Lewandowski w pierwszej części meczu plus do tego ta sytuacja sam na sam, gdzie się pogubił jakby ciągle był zawodnikiem Znicza Pruszków… Boże święty – mówił były gracz Legii.

Teraz Albania

Sytuacja reprezentacji Polski w eliminacjach do przyszłorocznego EURO w Niemczech wciąż nie jest idealna. Wygrana z Wyspami Owczymi była obowiązkiem, który tylko pozwolił uniknąć ostatecznej kompromitacji.

Obecnie reprezentacja Polski zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy E. Biało-Czerwoni zdobyli w czterech meczach ledwie sześć punktów. Wyżej są Albańczycy z siedmioma i Czesi z ośmioma. Teraz piłkarzy Fernando Santosa czeka wyjazdowy mecz z Albanią. Zaplanowany jest ob na  niedzielę 10 września. Brak wygranej Albanią bardzo skomplikowałoby przyszłość Polski w tych eliminacjach. Jeżeli Biało-czerwoni zwyciężą, awans wciąż będzie w ich rękach.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *