Jest DWÓCH mocnych kandydatów do uchylenia immunitetu. To bliscy współpracownicy Ziobry. „Analiza trwa”

Jest dwóch mocnych kandydatów do uchylenia immunitetów po akcji ABW. Chodzi o defraudację środków z Funduszu Sprawiedliwości.

Funkcjonariusze ABW przeszukali 25 lokalizacji na terenie kraju i zatrzymali siedem osób. Wszystkie usłyszały zarzuty, a wobec trzech prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd się do nich przychylił.

Jak informują „Fakty” TVN, w śledztwie dotyczącym Funduszu Sprawiedliwości, dwóch polityków Suwerennej Polski jest na szczycie prokuratorskiej listy do uchylenia immunitetów.

Romanowski i Woś

We wtorek ABW przeszukało mieszkania należące do czterech polityków Suwerennej Polski. To Zbigniew Ziobro, Dariusz Matecki, Michał Woś i Marcin Romanowski. Dodatkowo w środę skontrolowano w hotelu poselskim pokój Michała Wosia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że najmocniejszymi kandydatami do uchylenia immunitetów są byli wiceministrowe sprawiedliwości, Michał Woś i Marcin Romanowski. Chodzi o defraudację środków z Funduszu Sprawiedliwości.

Brana jest pod uwagę taka ewentualność i trwa analiza pod kątem skierowania tych wniosków – powiedział prokurator krajowy Dariusz Korneluk.

Fundusz Sprawiedliwości był bezpośrednio nadzorowany przez Michała Wosia. Z kolei Marcin Romanowski podpisał decyzję 100-milionwej dotacji dla fundacji Profeto.

Sprawa ta go w sposób oczywisty dotyczy. Był osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie tego funduszu – mówi o Marcinie Romanowskim rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak.

PiS podzielony

Wnioski o uchylenie immunitetów są głosowane w Sejmie. W „Koalicji 15 października” panuje w tej kwestii całkowita zgoda.

Naszym obowiązkiem jest uchylenie immunitetu – podkreśla Katarzyna Lubnauer, wiceszefowa resortu edukacji narodowej. – Zaryzykuję tezę, że będziemy popierali taki wniosek – komentuje Michał Kobosko z Polski 2050.

Mogę zagwarantować, że posłowie i posłanki Lewicy zagłosują za uchyleniem immunitetu tym posłom, bo oni muszą być rozliczeni – przekazała wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat.

Immunitet jest po to, by chronić parlamentarzystę i będziemy przeciwni – zapowiada Przemysław Wipler z Konfederacji.

Sprawa Funduszu Sprawiedliwości ewidentnie nie jest jednomyślnie oceniania w PiS-ie. – Ta sprawa jest całkowicie polityczna – mówi Waldemar Buda. – Powinni tłumaczyć powody podejmowanych decyzji ci, którzy te decyzje podejmowali. Decyzję będziemy podejmowali, gdy będziemy mieli szerszą wiedzę – mówi z kolei Marcin Przydacz.

Źródło: TVN24.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Jest DWÓCH mocnych kandydatów do uchylenia immunitetu. To bliscy współpracownicy Ziobry. „Analiza trwa”

  1. Jan pisze:

    Pozamykać wszystkich pisiorow. Kamaleonu do wyborów samorzadowych
    Pchają się pod innymi szyldami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *